"מסע" תוצרת בית – Star Trek: New Voyages – חלק ג` – מאת subatoi

nvtitle3בחלקים הקודמים כיסינו את הפרקים שכבר פורסמו ואת הפרקים שיפורסמו בעתיד הקרוב. הפעם נספר על ההפקות המתוכננות לעתיד המעט רחוק יותר, אחת מהן מערבת את ג'יי.ג'י. הרצלר (מארטוק מ"חלל עמוק תשע") שיגלם דמות אורחת מ"מסע בין כוכבים" המקורית. נספר גם על ספין-אוף שכבר מצוי בשלבים מוקדמים של הפקה, קצת מאחורי הקלעים, קצת נגיעות של New Voyages בהפקות אחרות וגם בעולם האמיתי של "מסע בין כוכבים", נדבר על אנשי הסדרות ה"אמיתיות" שהתארחו בה, על האתר שלהם ועוד.

ויש גם עדכונים טכניים על שידור הבכורה האינטרנטי של הפרק הבא שלהם, World Enough and Time בכיכובו של ג'ורג' טאקיי, שיכיל, כך פורסם לאחרונה, גם טריילר לפרק הבא (בכיכובה של דניס קרוסבי). כל זה בדיוק בעוד שבוע, להזכירכם.

על כל הנ"ל ועוד – בסקירה החדשה שלנו.

לאחר שבחלק ב' סקרנו את ההפקה השלישית של Star Trek: New Voyages ואת אלה הממשמשות ובאות, בחלק זה נספר עוד על התכניות לעתיד הרחוק יותר, נספר על מאחורי הקלעים, על אנשי "מסע בין כוכבים" שנוטלים חלק ועוד.


jgmuddהעתיד

אחרי פיילוט, שני פרקים רשמיים, פרק שיתפרסם אוטוטו ופרק שסיים צילומים ונמצא בעבודה, יש עוד תכניות להמשך הדרך. הפרק הבא בתור ייקרא The Sky Above, The Mudd Below, ויכלול כפי שנרמז בשמו, את הארי מאד, שחובבי הסדרה המקורית מכירים משני פרקים בהם הוא הופיע. מאד הסוחר המפוקפק הוא אחת מדמויות האורח החוזרות היחידות של TOS, אם לא מכלילים את צוות הספינה הזוטר. בזמנו גילם את דמותו השחקן המנוח רוג'ר סי. כרמל, וכעת יגלם אותה ג'יי.ג'י. הרצלר המוכר לטרקים בעיקר כמארטוק הקלינגון מ"חלל עמוק תשע". הוא צפוי גם לביים את הפרק. פרק זה מתוכנן להיות באווירה קלילה, לאחר הפרקים הרציניים שקודמים לו. הוא גם יכלול צילומי חוץ, כך שהוא יהווה שינוי באווירה מבחינה נוספת. התסריט נכתב בידי האוורד ווינשטיין, עוד אדם שהיה מעורב בעולם "מסע בין כוכבים", בעיקר בספרים שונים שנכתבו. הפקה זו תערב קלינגונים (ובראשם, ככל הנראה, קארג מיודענו) שלא יאהבו הברחות כלשהן שמאד יבצע, מה שכמובן יגרום בלגאן. פרק זה נמצא עדיין בשלב ההכנות הראשוניות – ממתינים להרצלר שיסיים לעבור דירה לחוף המזרחי ויפנה קצת זמן, למקרה שתהיתם.

לגבי העתיד המעט יותר רחוק – היו דיבורים על תכניות (או שאיפות) להפיק פרק בהשתתפות נישל ניקולס, שתזכה לגלם שוב את דמותה של אוהורה. בשלב מסוים היו הצהרות שיש כבר תסריטאים (שעבדו מעט ב"חלל עמוק תשע") שעובדים איתה על התסריט, אולם כבר זמן רב לא התקבל עדכון בנידון. וגם – איך אפשר שלא – היו דיבורים על פרק טריבלים, שכותב דיוויד ג'רולד, שכתב את פרקי הטריבלים של הסדרה המקורית ושל זו המצוירת.
בכל מקרה, הדיווח העדכני האחרון של קוולי על תכניות לעתיד כולל תסריט נוסף של ווינשטיין הנ"ל, ותסריט שנמצא בשלבי עבודה מאת ג'ימי דיגס ולארי ניבן (כן, כן).

firstvoyagesועם האוכל בא התיאבון – יש גם תכנון לסדרת ספין-אוף, סדרה-בת שתגולל את עלילת הדמויות המשניות על-גבי האנטרפרייז, בסגנון Lower Decks. התכנון כרגע הוא שהעלילה תסוב בין השאר סביב פיטר קירק (שכבר הזכרנו בקשר לפרק הכפול הממשמש ובא) ולוטננט זון (Xon, דמות שאמורה היתה להחליף את ספוק ב-Phase II הגנוזה). שניהם יהיו חברי צוות צעירים על האנטרפרייז, מה שיאפשר להציג את המחקר הבינכוכבי מזוויות אחרות, זוויות של אנשים שנמצאים רק בתחילת דרכם המחקרית. הסדרה תיקרא First Voyages ותתחיל ככל הנראה בפרק של NV שיציג את הדמויות של הסדרה החדשה. צפויים להפיק אותה אנשים אחרים מאשר אלה של NV, אם כי תוך שיתוף פעולה מלא, כשמטרת ההפרדה בצוותים היא שלא להאט את העבודה על NV. צילומיה היו אמורים להתחיל באוגוסט אך ככל הנראה מתעכבים.

בונוסים – בדומה ל-Center Seat, קטע הבונוס של 5 הדקות שהזכרנו, אמורים היו להתפרסם מדי פעם עוד קטעים כאלה. למרות שחלקם צולמו, הם לא פורסמו. עדיין.
ולא רק "מסע בין כוכבים" – קוולי החליט להחיות עוד סדרה אהובה עליו משנות ה-60, סדרה בשם The Wild Wild West, מעין מערבון-מד"בי, שהיווה השראה לסרט באותו שם עם וויל סמית'.

אם נעזוב את התכניות לעתיד ונחזור אל קרקע המציאות, שאיפתו של קוולי היא להגיע לקצב של שני פרקים ויותר בשנה, ולהשלים את שתי העונות החסרות למשימת חמש השנים. זה אמנם ייקח עוד מספר עשורים בקצב הזה, אבל לכו תדעו. ואם קוולי יחזיק מעמד, יש לו גם תכניות לסוף ה"סדרה" שלו: האנטרפרייז תעגון בבסיס כוכבים, הצוות יקבל את מדיו החדשים, כלומר אלה של סרט הקולנוע הראשון – ולא יאהב אותם.

סוגיות שונות, מאחורי הקלעים, מציאות ודמיון שלפעמים מתערבבים

קוולי ואנשיו עובדים באיזור העיירה טייקונדרוגה (Ticonderoga, שם מגניב, נסו לומר אותו), על-יד פורט הנרי שבמדינת ניו-יורק. כנראה שהם חוו ביקורי מעריצים על הסט, שכן כיום הם שומרים על מיקום הצילומים והסט בסוד. ואפשר להבין אותם, כיוון שכמו שהם מציינים, אם כל היום היו ביקורים על הסט, לא היה להם זמן לצילומים עצמם (שאותם, יש להזכיר, הם עושים במקביל ל"שאר החיים" שלהם).
הצילומים מהווים מעמסה כספית לא פשוטה. יש לא מעט מספרים שמסתובבים על השקעה בפרק בודד, על ההשקעה בסט של הגשר, מספרים של 5 ו-6 ספרות. קוולי אמר בעבר שהוא מימן את שני הפרקים הראשונים שהופקו מכסף שהרוויח בעיסוקו כחקיין של אלביס בפארק שעשועים (זו הסיבה, אגב, לכך שבפרק הראשון הוא מסתובב עם תספורת כזו על הראש. הפרק צולם בשעות הלילה, לאחר עבודה בתור אלביס במשך היום. הוא לא עשה זאת מאז ואמר שלא יעשה זאת שוב לעולם). קוולי גם ציין שהיה שמח להגיע להסכם כלשהו עם פראמונט שיאפשר להם להפיץ את הפרקים תמורת תשלום סמלי, שלא יילך לכיסם פרטי, כמובן, אלא לטובת ההפקה: "משגע אותי שאם היינו גובים אפילו דולר אחד להורדה, היו לנו 22 מיליון דולר רק עבור הפרק השני. הייתי שמח לתת לפראמונט שלושה רבעים מהסכום הזה". נשמע די הגיוני, תודו.

עיצוב הסדרה – כמו שניתן לצפות מטרקים, היתה הקפדה יתרה על כל הפרטים, קטנים כגדולים. בין אם בעלילות ובין אם בתפאורה, דאגה שהכל יהיה נאמן לסדרה. עם זאת, מדי פעם ניתן לראות "נגיעות" של דברים ששייכים לסרטים או לסדרה הגנוזה Star Trek Phase II. כיוון שהפרקים "שייכים" לעונה הרביעית, החבר'ה מרשים לעצמם להכניס דברים חדשים כדי להתחיל לצעוד לעבר ה"עתיד". בתחילה היה מדובר על דברים קטנים ומינוריים למדי – שלט כזה או אחר על הקיר. בפרק של טאקיי ג'יימס קוולי לובש חולצה חדשה שתוכננה עבור וויליאם שאטנר ב-Phase II. באותו פרק נעשה גם שימוש בחליפת קרינה מיוחדת מהסרטים (סקוטי ואנשיו לבשו אותה בסרטים מדי פעם). בכל מקרה לא מדובר במשהו שממש יהרוס את התחושה של TOS, חלילה. אגב, אולי שמתם לב שגם סקוטי מתחיל בתהליך השינוי שלו בין TOS לסרטים. כבר יש לו שפם, וגם התחלה של כרס, במכוון או שלא במכוון…

nvnvnv

הפקת NV היא היחידה, נכון לזמן כתיבת שורות אלה, שמשתפת אנשים מעולם "מסע בין כוכבים" האמיתי, בין אם אנשים שהיו לפני המצלמות או מאחוריהן. את חלקם כבר הזכרנו. קשה לראות את וויליאם שאטנר או ליאונרד נימוי משתתפים בדבר כזה. אבל שחקנים שדמותם קיבלה פחות זמן מסך טלוויזיוני ושהיה לה פרופיל יותר נמוך, שחקנים שעוד אכפת להם מדמותם, שחקנים כאלה מחפשים להשלים את הדמות, לעשות אותה יותר "עגולה", לצקת בה קצת תוכן, להוסיף לה בשר ונפח, להראות שהיא שווה משהו, לממש את מלוא הפוטנציאל שלה כפי שראו אותו במשך 40 השניwalterם האחרונות, פוטנציאל שלא נתנו להם לממש מעולם. כזה הוא וולטר קניג, שללא ספק ראה את NV כהזדמנות אחרונה, שלא האמין שאי-פעם תבוא לו, לעשות משהו עם הדמות שלו, להשאיר משהו רציני אחריו, בשביל המעריצים. כזו היא גם נישל ניקולס, אם אכן תחליט להופיע אף היא בהפקה כזו. הם בטח לא עושים זאת בשביל הכסף (כאמור, אין רווח מההפקות הללו), וזה לא באמת יחשוף אותם לקהלים חדשים או יביא להם עבודה בעתיד. כמו שקניג ניסח את זה: "זה הפרק שמעולם לא יצא לי לעשות ושלעולם לא ייצא לי לעשות. מעולם לא יצא לי לעשות משהו שדרש יותר מאשר הקראת מספרי הוורפ בעמדת הנווט".
עם ג'ורג' טאקיי הסיפור קצת שונה. דמותו קיבלה קצת עצמאות בסרט השישי והוא הופיע ב"וויאג'ר", כך שאין לו מה להתלונן ביחס לשני הנ"ל. הוא ללא ספק משתתף ב-NV בשביל הכיף. הכיף שלנו, ולא פחות – שלו. כבר שנים שהוא מיצב עצמו (או הפך ללא שליטתו) לאייקון טרקי אהוב, בין אם בקרב קהילת הטרקים או מחוצה לה. הוא נהיה סלבריטי, לאו דווקא עם שיוך טרקי, ואוהב להופיע בהזדמנויות שונות (מי שעקב אחריו בשנים האחרונות יודע על הופעותיו הרדיופוניות אצל האוורד סטרן ובימים אלה ב"גיבורים", לדוגמה). הוא לא ברח מעולם מהשיוך הטרקי ואפילו "חיבק" אותו. כך שהוא דוגמה, ככל הנראה, למי שמשתתף ב-NV מרצונו, כדי להיות חלק מהשלב החדש בתופעה הטרקית, כדי להיות חלק מההיסטוריה. וכאלה הם גם שאר המשתתפים שאינם שחקנים.
"מסע בין כוכבים" תמיד נתנה תחושה של משפחה לכל מי שעובד בה. תמיד היתה תחושה של חיבור, תחושה של השתתפות במשהו גדול, משהו גדול מהם. מה גם שחלק מהעובדים בהפקת הסדרות השונות היו בעצמם חובבים ברמה מסוימת, כאלה שראו את הסדרה המקורית והגשימו את משאלתם כשהגיעו לעבוד על ממשיכות דרכה. אלה הסיבות שגרמו ככל הנראה לכל כך הרבה אנשי הפקה של "מסע בין כוכבים" להתנדב ולעבוד ב-NV. בכל מקרה, ההפקה הזו הגיעה למצב בו אנשי "מסע בין כוכבים" שונים (חלקם אנשי מקצוע זוכי פרסים) פונים אל חברי ההפקה כדי להיות מעורבים. תופעה מדהימה.

אגב, אחד מהיוצרים של NV ומאסטר האפקטים בפרקים הראשונים שלה בחר לעצמו את הכינוי "מקס רם", כדי להגן על העבודה ה"רגילה" שלו. למה, אתם שואלים? כי הוא עבד במקביל בתקופה מסוימת על NV ועל… "אנטרפרייז". הוא פגש את קוולי אי שם במהלך שנות ה-90, שמע ממנו על שאיפותיו והפציר בו לבחור בו לעבודה על האפקטים, לכשיבחר להתחיל את ההפקה שלו. וקוולי אכן עשה זאת. בשלב מסוים UPN, הרשת ששידרה את "אנטרפרייז", גילתה על עיסוקיו הצדדיים אך העלימה עין, למזלו, כך הוא אמר.
viewerאך הידיעה על עבודתו הצדדית גרמה למשהו מעניין שקרה. לקראת סופה של "אנטרפרייז", בצילומי הפרק In a Mirror, Darkly, נעשה שימוש באחד מהאביזרים ש-NV יצרו – "המסך הנשלף" של סולו, או איך שתקראו לו, שנראה בחטף גם בפרק In Harm's Way. חובבים עוזרים לעולם האמיתי.

עוד אירוע של הגשת סיוע מצד אנשי NV לאחרים התרחש כשהחלה להתארגן הפקת Of Gods and Men (שכתבנו עליה מעט בעבר כאן, ונספר עליה עוד בעתיד במסגרת סדרת הסקירות הנוכחית), והתעורר צורך בסט קיים של גשר האנטרפרייז שיחסוך בנייה של אחד חדש מאפס. במקרה הזה נעשתה פניה לאנשי NV, שהסכימו בשמחה לתת לאנשי OGaM לבוא, להתארח ולהצטלם על הסט. קוולי יהיה נציג NV בסרט הזה.
מעבר לשיתוף הפעולה עם אנשי Hidden Frontiers שעובדים יחד עם אנשי NV על הפרק הבא, ולהתארחותו של קוולי בהפקה שלהם, יש עוד משהו בקנה. משולש קירק-ספוק-מקוי של NV התארח בפרק הפיילוט של הפקה בשם Farragut, וקוולי בעצמו יופיע בפרק נוסף שלהם. זו אחת ההפקות המתארות ספינות אחרות בעידן TOS, ולא את האנטרפרייז עצמה. וטוב שכך, מסתבר, כיוון שזה מאפשר התארחויות הדדיות ללא כפילות. מה היינו עושים עם שני קירקים, שני ספוקים וכו'?

אנשים, אנשים, אנשים – יהיו, אמורים להיות או היו אמורים להיות

הצגנו בפניכם שמות רבים, מוכרים יותר ומוכרים פחות, שעיטרו את NV. את תמונות רובם ניתן לראות בתמונת המחזור המרשימה באתר שלהם. ויש עוד כמה שמות שנזרקו לחלל האוויר בהקשר של NV.

בין האישים האחרים שהוצהר בעבר על מעורבותם או נכונותם להיות מעורבים יש שניים רבי פעלים בעולם "מסע בין כוכבים": ריק סטרנבאך, שהיה אחראי לעיצוב חלק ניכר מהעולם המוכר לנו (ספינות, אביזרים ומה לא), ורונלד ב. מור, מאנשי האפקטים של הסדרות החדשות. עם זאת, לא ברור בינתיים איך מעורבותם התממשה מעבר להצהרות. נמתין לקרדיטים כדי לראות.

לסלי סילבה שנמנתה על צוות "אודיסיאה 5" והופיעה גם בפרק Daedalus של "אנטרפרייז" אמורה היתה להופיע בפרק עם טאקיי, אך השתתפותה בוטלה בשל סיבות אישיות.
בתסריט שהפקתו נדחתה בינתיים לטובת תסרbridgenvיטים אחרים הופיעו דמויותיהם של סארק, אביו של ספוק, ושל ד"ר מ'בנגה, המוכר מהפרקים A Private Little War ו-That Which Survives. את השני מביניהם אמור היה לגלם מייקל מאק, שהחל את דרכו בתור כותב זוטר והגיע לגלם את תפקיד הרומואלני השחור הראשון בפרק The Pegasus של "הדור הבא".

האתר

באתר של NV תמצאו כמובן מידע על ההפקה, על הדמויות, שאלות נפוצות, עמוד להורדת הפרקים וכד'. יש לציין שהם פתוחים לשיתופי פעולה עם אנשים מרחבי העולם. הם שיתפו כבר מספר חובבים ממדינות אחרות, ושוקלים לעשות זאת גם בעתיד (ואולי אפילו לגוון את שיוכן האתני של הדמויות בסדרה, בהתאם לשיוכם האתני של המשתתפים). בפרק האחרון שצולם, לדוגמה, השתתפו אנשים מקנדה, אנגליה, סקוטלנד, ספרד ואוסטרליה. הם גם החלו להודיע בפורומים על אודישנים צפויים. לאחד התפקידים ב-Blood and Fire הם קיבלו 270 (!) פניות.
הפורומים הנ"ל פוריים למדי, ומלבד דיונים שניתן לצפות שיהיו שם, ניתן למצוא גם בקשות לעזרה של ההפקה, קריאות למתנדבים, תרומות וכדומה, כך שהמעריצים מרגישים מעודכנים כמעט בכל פיפס שעובר על צוות ההפקה. חלק מאנשי ההפקה והשחקנים, כולל קוולי בעצמו, גם מבקרים בפורומים, מעדכנים, מספרים ומגיבים. התפתחה ממש קהילה קטנה של חובבים, בה החובבים מפרגנים או מבקרים, וקוראים הכרזות ודיווחים מצד הצוות.
עד היום שוחררו שני פודקאסטים (בפורומים). שמכילים בעיקר ראיונות עם קוולי, בעיקר על Blood and Fire.
ואת ה-eMagazines המרשימים והמושקעים כבר הזכרנו בחלק ב'.

לסיום – נזכיר שוב שבעוד שבוע בדיוק יפורסם הפרק החדש והמדובר של ההפקה הזו, World Enough and Time בכיכובו של ג'ורג' טאקיי, עליו כתבנו רבות בשבוע שעבר. ב-23 באוגוסט בלילה (לפי שעוננו) יהיה שידור פומבי באינטרנט של הפרק, במקביל לאירוע שיתקיים באותו זמן בארצות-הברית בנוכחות טאקיי. החל מאותו יום הפרק יהיה זמין לצפיה באמצעות streaming, אך לא להורדה רגילה. לפחות לא בתקופה הקרובה. שימו לב – כדי לצפות בפרק יש צורך להרשם מראש (תהליך מהר ולא מזיק) באתר הבא. פרטים מדויקים כגון שעות השידור של הבכורה וכד' – באותו אתר.
פרטים טכניים נוספים: השידור יתאים עצמו לחיבור האינטרנט של הצופה, כך שלא רק בעלי חיבור מהיר לאינטרנט יוכלו לצפות בו; האיכות תהיה כשל HDTV ובעלי חיבור מהיר יוכלו לצפות בו במסך מלא.

בסיום הפרק, אגב, יהיה טריילר לפרק הבא – Blood and Fire, שגם עליו כתבנו בחלק ב'.

 

בחלק הבא – Star Trek Vs. Batman


העמוד הראשי של New Voyages
עמוד הורדות הפרקים
(רוב) צוות השחקנים ושמות אנשי ההפקה
קליפ ב-YouTube שמציג מעט מאחורי הקלעים של To Serve All My Days
קליפ ב-YouTube שמציג מעט מאחורי הקלעים של New Voyages בכלל, כולל מיני ראיון עם קוולי, שיחות מזדמנות עם אנשי צוות ומבט על הגשר.
יוזר של אחד מאנשי ההפקה ב-YouTube, עם מספר סרטונים קצרים של מאחורי הקלעים, חלקם תיעודיים, חלקם מבוימים.
תמונות מאחורי הקלעים של חלק מהפרקים
ההפקה ב-IMDB
ההפקה בוויקיפדיה

כתבה ארוכה ומושקעת ב-WIRED על ההפקה (זהירות, בסוף העמוד השלישי יש ספוילר לפרק עם קניג)
ראיון עם ג'יימס קוולי ב-TrekMovie.com
סרטון מחווה ב-YouTube לצוות של NV

הטריילר לפרק הבא, הפרק עם ג'ורג' טאקיי


spockalone

מחשבה אחת על “"מסע" תוצרת בית – Star Trek: New Voyages – חלק ג` – מאת subatoi

  1. פינגבק: "מסע" תוצרת בית – Star Trek: New Voyages – חלק ב` – מאת subatoi | סטארבייס972 | The Last Outpost

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.