סטארבייס 972 מראיין את קייסי ביגס – מאת subatoi

Topdamarאנו גאים להביא בפניכם את הראיון שערכנו עם השחקן קייסי ביגס שגילם את "דמאר" ב"מסע בין כוכבים: חלל עמוק תשע". ביגס הופיע במשך ארבע עונות, והגיע מתפקיד קטן מאוד למנהיג האומה הקרדאסית ומושיעה.

 

For the English version – scroll down

צוות המועדון והאתר מודה לקייסי ביגס על הזמן שהקדיש לנו.

"There is only one Damar"
(Damar, Strange Bedfellows, DS9)

סטארבייס 972: שלום קייסי ביגס, אנחנו גאים לארח אותך!

קייסי: אני גאה להיות בקשר אתכם!

סטארבייס 972: ראשית כל, התחתנת לא מזמן. מזל טוב!

קייסי: תודה על המחשבה.

Damar1סטארבייס 972: במשך כל הופעותיך ב"חלל עמוק תשע" גילמת את דמאר, אך תפקידו ומעמדו השתנו: עוזר לדוקאט, מחליפו בראש קרדאסיה, "בובה" של הדומיניון ולבסוף מנהיג המרד. האם השלבים השונים של אותה דמות משפיעים גם על אופי המשחק? האם העדפת את אחד מהם?

קייסי: דמאר היה דמות מצוינת לשחק בגלל הפנים השונים של הסיפור. הוא היה פטריוט ו"תוצר" של הצבא שבאופן מובהק היה מאוד אתי ומוסרי. עצם היכולת להתחיל בתור "באד גאי" ולסיים בתור מנהיג האימפריה וגיבור היתה מאוד מספקת.

סטארבייס 972: אם מישהו היה אומר לך בהתחלה, שבסוף הסדרה דמאר יהפוך לאחד מגיבורי המלחמה, למנהיג קרדאסיה ואחד מהתורמים העיקריים לניצחון, היית מאמין לו על סמך הופעותיה הראשונות של הדמות?

קייסי: בהחלט לא. אפילו התסריטאים לא ידעו עד כמה רחוק הדמות של דמאר תגיע. הם אהבו את המשחק שלי וראו כל הזמן אפשרויות שונות לגביו. לא היה לי מושג עד כמה הדמות תגדל.

סטארבייס 972: האם היתה נקודה מסוימת לאורך הסדרה, אולי בוקר אחד שבו התעוררת והבנת שהדמות שלך הופכת להיות עצמאית ומורכבת יותר?

קייסי: בפרק שבו דמאר מפסיק לשתות ומפנה עורף לדומיניון ידעתי שצפויים דברים לבוא. (הערה: הפרק הוא Strange Bedfellows)

סטארבייס 972: דמאר השאיר רושם של פטריוט גדול ומנהיג עם חזון של "קרדאסיה אחרת". כיצד, לדעתך, הוא היה מנהיג את קרדאסיה לאחר המלחמה, לו נשאר בחיים?

קייסי: אני חושב שהוא היה מנהיג יותר אדיב, יותר עדין ויותר סובלני, עם יותר חמלה ויכולת לראות את שני הצדדים.

סטארבייס 972: דמותו של דמאר לא היתה כולה חיובית. הוא שנא באג'ורים, הוא ירה בזיאל והוא גם היה שתיין לא קטן. האם שחקנים מקבלים בהבנה שדמויותיהם עושות גם דברים שליליים, מכיוון שזה נותן לה מימדים חדשים, או שיש בכל זאת תחושת אי-נוחות?

קייסי: ראשית, באג'ור היתה אויבת מוצהרת של קרדאסיה, ובין אם זה טוב או לא, גדלנו עם השנאה כלפיהם, שזה דבר שאנו רואים בעולם כיום. והכל לא בנוי כראוי ומוטעה. זיאל, בעיני דמאר, היתה בוגדת אשר בגדה באביה, והמשקה היה רק מפלט. כל המימדים הללו יוצרים איש מאוד עשיר לשחק.

Deathסטארבייס 972: לו המפיקים היו שואלים אותך, איך תרצה שדמאר יסיים את הסדרה, האם אפשרות של מוות הירואי היתה אפשרות שהיית מעונין בה? האם היית מעדיף לראותו בפרק הסיום בצורה אחרת?

קייסי: הייתי מעדיף לראות אותו בחיים, אבל אם הייתי חייב ללכת, איזו דרך ללכת!

סטארבייס 972: לקרדאסים היה איפור לא רק על הפנים, כמו חייזרים רבים בתכנית, אלא גם על הצוואר והכתפיים, דבר שלא הקל עליכם. סיפרת בצ'אט ב-Startrek.com ש"מספר שחקנים פוטרו באמצע הצילומים מכיוון שהם לא עברו את שלב האיפור". האם היתה מעין אחוות שחקנים קרדאסים בתכנית, בינך לבין מארק אלאמו (דוקאט) ואנדרו רובינסון (גראק)?

קייסי: כולנו הסתדרנו מצוין וכיבדנו איש את עבודת רעהו. מארק היה הקרדאסי האולטימטיבי והעבודה שלו בתכנית היתה מצוינת.Makeup

סטארבייס 972: האם יש פרק שאתה אוהב יותר מהאחרים? שזכור לך יותר?

קייסי: אהבתי את הפרקים בהם ניתן היה לראות את המורכבות של דמאר וחוש ההומור שלו.

סטארבייס 972: האם היה גזע (מלבד קרדאסים) שאהבת? דמות מסוימת?

קייסי: אני חושב שהמייסדים היו מגניבים מאוד ורנה עשה עבודה מצוינת. (הערה: רנה אוברז'ונואה, "אודו")

Doctorסטארבייס 972: הופעת בקצרה ללא איפור בפרק Shadows and Symbols בתור הרופא של בני ראסל, וגם למספר שניות בפרק הסיום (אחרי שדמאר כבר מת). איך היתה החוויה להסתובב על הסט ללא איפור?

קייסי: לעבוד ללא איפור היה נהדר. למעשה, רוב האנשים לא ידעו מעולם איך אתה נראה מכיוון שהתחלת באיפור בארבע בבוקר והם לעולם לא ראו אותך בלעדיו.

סטארבייס 972: בקשר לשתיינות, בספר DS9 Companion אתה מספר בתיעוב על המשקאות שהכריחו אותך לשתות, בתור דמאר. האם זה באמת היה כל-כך גרוע? יש לך עוד סיפורים כאלה על מאחורי הקלעים?

קייסי: הקנאר היה סירופ קארו והיה לו טעם נורא! כולם היו חרוצים בעבודה כך שלא היו הרבה השתטויות. למעשה, היה מצחיק בזמן ארוחת הצהריים, לראות את כל החייזרים השונים מתהלכים ואוכלים המבורגרים.

Bigentסטארבייס 972: איך קרה שחזרת לעולם "מסע בין כוכבים" בפרק Damage של "אנטרפרייז"? מה דעתך על הסדרה?

קייסי: התבקשתי לעשות פרק של "אנטרפרייז" ובתחילה לא רציתי מכיוון שנהניתי כל-כך מדמאר. ואז חשבתי שאם ג'ף קומבס יכול לשחק דמויות רבות, גם אני יכול! זה היה שונה אבל נהניתי ליצור גזע חדש (הערה: קומבס שיחק את וואיון/בראנט ב"חלל עמוק תשע" ואת שראן ב"אנטרפרייז", ועוד מספר דמויות חד פעמיות).

סטארבייס 972: בצ'אט שהוזכר קודם לכן (ממרץ 2002), נשאלת אם תרצה להופיע ב"אנטרפרייז". אמרת שתעדיף לעשות זאת ללא איפור. האם היית מרוצה מההופעה שלך שם (ומהאיפור)?

קייסי: אני לא חושב שהאיפור האיליריאני היה כל-כך מעניין כמו זה הקרדאסי. קרדאסים הם הרבה יותר יפי תואר, אתה לא חושב?

סטארבייס 972: האם הכרת את "מסע בין כוכבים" לפני שהגעת לשחק ב"חלל עמוק תשע"?

קייסי: הכרתי רק את הסדרה המקורית, שאהבתי.

סטארבייס 972: אתה אוהב את התיאטרון. מה סוד הקסם של התיאטרון על-פני תחומי המשחק האחרים, לדעתך?

קייסי: בתיאטרון השחקן נמצא בשליטה. בקולנוע העורך נמצא בשליטה. זה כל-כך פשוט והתגובה המיידית למה שאתה עושה מספקת מאוד. עשיתי הרבה סרטים בהם חלק קטן מאוד מעבודתי נשאר מכיוון שהם הוציאו זאת במהלך העריכה.

Colleaguesסטארבייס 972: בשנת 2000, הופעת ביחד עם עמיתיך ל"חלל עמוק תשע" מארק אלאמו וג'פרי קומבס במופע What Shakespeare Leaves Behind , תוך הצגת קטעים של שייקספיר. עם שניהם היו לך הרבה סצינות בסדרה. האם המופע נוצר בזכות הכימיה ביניכם בסדרה? איך היה לבלות איתם גם על במת התיאטרון?

קייסי: מארק, ג'ף ואני, כולנו שחקנים שלמדו משחק קלאסי, וכולנו אוהבים את שייקספיר. חשבנו שזה יהיה כיף למעריצים לראות אותנו בתפקידים אחרים שלמענם אנו חיים. זה היה מוצלח מאוד ומעריצים שמעולם לא ראו שייקספיר יצאו עם ההבנה עד כמה הוא רלוונטי, מצחיק וחשוב בתקופתנו. אני מקווה שתהיה לנו הזדמנות לעשות את זה עבורכם.

סטארבייס 972: מה אתה עושה כיום? מהן תכניותך לעתיד?

קייסי: אני נוסע לניו-יורק בספטמבר כדי לביים הצגה שנקראת "שייקספיר בסטנד אפ" בכיכובו של אלפרד מולינה, שאותו אתם מכירים בתור "דוק אוק" מספיידרמן. אני מלמד באוניברסיטת וירג'יניה, אני מביים הצגה אחרת, לסיבוב הופעות, עבור קבוצה שנקראת The Acting Company, ואני עשוי לשחק  ב- Coriolanus בניו-יורק בפברואר. תכניות טלויזיה "באות והולכות" מהר ואני מקווה להשתתף בכמה בסתיו.

Kidsסטארבייס 972: ייסדת קרן מלגות לילדים מאומצים, מצב בו גם אתה היית בצעירותך, כדי לעזור להם בלימודים. מה אתה יכול לספר לנו על הפעילות הזו?

קייסי: קרן המלגות של קייסי ביגס היא אחד הפרויקטים המספקים שעשיתי. אני מגייס כספים כדי לעזור לילדים שהיו במשפחות אומנות כדי שימשיכו להשכלה גבוהה. אני גדלתי במשפחה אומנת בתור ילד ואני יודע שהם זקוקים לעזרה, כך שאני עושה כמיטב יכולתי.

סטארבייס 972: ב-4.4.2063, ב"המפגש", הסרט השמיני של "מסע בין כוכבים", מגיע צוות "הדור הבא" לכדור הארץ, נלחם בבורג, עוזר לזפרם קוקרן עם העל-חלל והמפגש עם הוולקנים, ובכך מציל את העתיד ומתחיל את יקום "מסע בין כוכבים". זהו גם יום הולדתך. האם ידעת שאתה חולק את היום החשוב שלך עם יום חשוב לעולם "מסע בין כוכבים"?

קייסי: לא היה לי מושג שזהו אותו יום, אבל איזה יום נהדר!!!

סטארבייס 972: אתה אוהב טיולים, והיית בהרבה מדינות בעולם. האם בקרת בישראל?

קייסי: מעולם לא הייתי בישראל, אך אני אשמח לבוא למדינה כל-כך עשירה מבחינה תרבותית.

סטארבייס 972: לסיום, אתה משתתף בכנסים ומופיע באירועים מיוחדים. כמו כן התראיינת עבור "טרקיז 2" שיוקרן אצלנו בכנס הקרוב, אייקון 2004. מה יש לך לספר על הכנסים ועל הקשר עם המעריצים?

קייסי: הכנסים מצוינים. אני מוצא שמעריצי "מסע בין כוכבים" הם אחת מקבוצות האנשים הכי מעניינות ומגוונות שפגשתי. אנשים מאוד מסורים ואינטיליגנטים שבאים מרקע מגוון ביותר. אני מקווה להמשיך לפגוש מעריצים מכל רחבי העולם כדי לחלוק את החוויה יוצאת הדופן הזו איתם. אנחנו משפחה מורחבת ענקית, כולנו, ואנו צריכים משפחה כדי להמשיך.

סטארבייס 972: תודה לך, קייסי ביגס!

קייסי: LONG LIVE CARDASSIA!!!!!

Endamar

 ביצוע, עריכה ותרגום – Subatoi

הגהה באנגלית ועזרה בתרגום לעברית – ורד קליין

עזרה בשאלות – Bajoran Priest ו- Dan S.

נשמח לתגובות, הארות והערות – בפורום האתר שלנו.

האתר הרשמי של קייסי ביגס

קייסי ביגס ב- IMDB

דמאר ב-Startrek.com

על דמאר וקייסי ביגס, מה שפרסמנו לקראת הראיון

אתר מעריצים מושקע המוקדש לדמאר

ראיונות נוספים שערכנוWe are proud to present an interview conducted by Starbase 972, the Israeli "Star Trek" Fan Club, with Mr. Casey Biggs, who portrayed "Damar" in "Star Trek: Deep Space Nine". Starbase 972 is grateful to Mr. Casey Biggs for his time.

"There is only one Damar"
(Damar, Strange Bedfellows, DS9)

Starbase 972: Shalom Casey Biggs, we're proud to have you with us!

Casey: I'm proud to be in contact with you!

Starbase 972: First off, you got married lately. Mazal Tov!

Casey: Thank you for the thought.

Damar1Starbase 972: Through all your episodes on "Deep Space Nine", you portaryed Damar. However, his role and status has changed: Dukat's officer, his successor as Cardassia's leader, a Dominion puppet and the rebellion leader by the end. Do the different "phases" of the same character changes the way of acting? Did you prefer one over the other?

Casey: Damar was a great character to portray because of the many facets of the story. He was a patriot and a product of the military who ultimatly was very ethical and moral. To be able to start as a bad guy and end up the leader of the empire and a hero was very satisfying.

Starbase 972: If someone would have told you at the beginning that by the end of the series Damar will turn out to be one of the heros of the war, Cardassia's leader and one of the main contributors to the victory, would you believe it based on the first appearances of the character?

Casey: Not at all. Even the writers didn't know how far they were going to take Damar. They liked my acting and kept seeing possibilities with him. I had no idea how big the character would become.

Starbase 972: Was there a certain point during the series, maybe a morning you woke up and understood that your character becomes independent and more complexed?

Casey: In the episode where Damar stops drinking and turn away from the Dominion I knew there were big things to come. (Note: The episode is Strange Bedfellows)

DeathStarbase 972: Damar left an impression of a great patriot and a leader with a vision of "Another Cardassia". How, in your opinion, he would have led Cardassia after the war, had he survived?

Casey: I think he would have been a kinder, gentler, more tolerant leader with more compassion and able to see both sides.

Starbase 972: Damar's character wasn't all good. He hated Bajorans, he shot Ziyal and was quite a drunkard. Do actors understand the negative actions carried by their character, since it gives it new dimensions, or does it cause inconvenience?

Casey: First of all- Bajor was an avowed enemy of Cardassia and right or wrong, we grew up hating them, which we see in the world today. And it's all misconstrued and misdirected. Ziyal, in Damar's mind was a traitor who betrayed her father, and the drink was just an escape. All of these dimensions make for a very rich person to play.

Starbase 972: If the producers asked you how would you like Damar to end the series, would you have been interested in a possibility of a heroic death? Would you have prefer to see him at the finale differently?

Casey: I would have preferred to see him alive, but if I had to go, what a way to go!

MakeupStarbase 972: Cardassians had makeup not only on their head, like many aliens on the show, but also on their neck and shoulders, which didn't make it easier for the actors. You mentioned in a chat on Startrek.com that "a number of actors had been fired in the middle of shooting because they couldn't make it past the makeup." Was there some kind of Cardassian-actor-brotherhood between yourself, Marc Alaimo (Dukat) and Andrew Robinson (Garak)?

Casey: We all got along great and respected each other's work. Marc was the ultimate Cardassian and his work on the show was great.

Starbase 972: Is there an episode you like more than others? That you remember more?

Casey: I liked the episodes where you got to see Damar's complexity and humor.

Starbase 972: Was there a specific race (apart from Carddasians) you liked? A specific character?

Casey: I think the founders were very cool and Rene did a great job. (Note: Rene Auberjonois, "Odo")

DoctorStarbase 972: You briefly appeared without makeup in the episode "Shadows and Symbols" as Benny Russel's Doctor, and for a few seconds at the finale (after Damar's death). How was the experience, hanging around on the set without the makeup?

Casey: It was great to work without makeup. In fact most people never knew what you looked like as you started in makeup at four in the morning and they never saw you without it.

Starbase 972: About the drinking- on the "DS9 Companion" book, you tell in loathing about the drinks they made you drink. Was it really that bad? Do you have more such stories about the "behind the scenes"?

Casey: The Kanar was Karo syrup, and it tasted terrible! Everyone was very diligent about the work so there was not a lot of fooling around. It was funny at lunch time though, seeing all the different aliens walking around eating hamburgurs.

BigentStarbase 972: How did you return back to the Star Trek universe on the episode "Damage" of "Enterprise"? What do you think of the show?

Casey: I was asked to do Enterprise and at first thought I didn't want to do it because I enjoyed Damar so much, then I thought if Jeff Combs can do multiple characters so can I! It was different but I enjoyed creating a new race.
(Note: Combs portrayed Weyoun/Brunt on DS9, Shran on ENT and a few other aliens)

Starbase 972: In the previously mentioned chat (from March 2002) you were asked about appearing on "Enterprise". You said you'd prefer doing it without the makeup. Were you pleased about your performance there (and the makeup)?

Casey: I don't think the makeup for the Illyrian was nearly as interesting as the Cardassian. Cardassians are much more handsome, don't you think?

Starbase 972: Did you know Star Trek before you started working on "Deep Space Nine"?

Casey: I was only familiar with the original series which I loved.

Starbase 972: You love the theater. What is its magic over other acting areas?

Casey: In the theater the actor is in control. On film the editor is in control. It's as simple as that and the immediate response to what you do is very gratifying. I've done many films where very little of my work stays in the film because they edit it out.

ColleaguesStarbase 972: In 2000 you appeared with your DS9 colleagues, Marc Alaimo and Jeffrey Combs, in the show "What Shakespeare Leaves Behind", introducing Shakespeare's work. With both of them you had many scenes in the series. Did this show start because of the chemistry you had on the DS9? How was it to spend time with them on stage?

Casey: Marc, Jeff, and I are all classicaly trained actors who love Shakespeare. We thought it would be fun for the fans to see us in other roles in what we live to do. It has been very successful and fans who have never seen Shakespeare go away with an understanding of how he is relevent, funny, and important to our age.
I hope we get a chance to do it for you.

Starbase 972: What are you doing nowadays? What are your plans for the near future?

Casey: I'm off to New York in September to direct a show called "Standup Shakespeare" starring Alfred Molina who you know as "Doc Oc" from Spider Man. I'm teaching at the universty of Virginia, I'm directing another show for a company called The Acting Company to tour and I may act in Coriolanus in New York in February. TV shows come and go quickly and I hope to do a few in the fall.

KidsStarbase 972: You founded a scholarship fund for foster children, as you were in your youth, to help them in their studies. What can you tell us about this activity?

Casey: The Casey Biggs Scholarship Fund is one of the most satifying endeavors I've done. I raise money to help kids who have been in foster homes to go on to higher education. I was in a foster home as a boy and I know that they need help so I do what I can.

Starbase 972: On April 4th, 2063 (on Star Trek's eighth movie, "First Contact") the TNG crew arrive to Earth, fight the Borg, help Cochrane with the warp drive and the contact with the Vulcans, and so saves the future and starts the Star Trek universe. It is also your birthday. Did you know you share your important day with Star Trek's?

Casey: I had no idea it was the same day but what a great day!!!

Starbase 972: You love travling and you've been to many countries. Have you visited Israel yet?

Casey: I've never been to Israel but I would love to come to such a cultrally rich country.

Starbase 972: Finally, you participate in conventions and appear in special events. You were also interviewed for "Trekkies 2", that will be shown here on our next big convention, Icon 2004. What do you have to tell about the conventions and the connection with the fans?

Casey: The conventions have been great. I find Star Trek fans to be some of the most interesting and diverse group of people I've met. Very commited, intelegent people from very diverse backgrounds. I hope to continue meeting fans all over the world to be able to share this extraordinary expierence with them. We are a huge extended family, all of us, and we need family to continue.

Starbase 972: Thank you, Casey Biggs!

Casey: LONG LIVE CARDASSIA!!!!!

Endamar

Edited, conducted & translated by – Subatoi

English proof reading & help with translation to Hebrew – Vered Klein

Help with questions – Bajoran Priest & Dan S.

Casey Biggs- official site

Casey Biggs on IMDB

About Damar from Startrek.com

A fan site dedicated to Damar

Other interviews we had

What we published about Casey & Damar (Hebrew only)

3 מחשבות על “סטארבייס 972 מראיין את קייסי ביגס – מאת subatoi

  1. פינגבק: סיפורו של צ'כוב – לקראת ראיון עם וולטר קניג – מאת subatoi | סטארבייס972

  2. פינגבק: האדמירל ואלף הפרצופים – לקראת ראיון עם ווהן ארמסטרונג – מאת subatoi | סטארבייס972

  3. פינגבק: טובוק – לקראת ראיון עם טים ראס – מאת subatoi, עם משה גולדמן | סטארבייס972

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.