בין המיצרים: טור שבועי – מאת משה שבח

head– אנטרפרייז עונה 4 – תסגור מעגל עם TOS/TNG…
– הדור הבא הגיע לסט של אנטרפרייז – HDTV.
– STAR TREK XI – הסרט הבא. אימרו שלום לדור הבא.
– מסיבת UPN – היה שמח.

 

אנטרפרייז עונה רביעית

מני קוטו, המפיק בפועל החדש של אנטרפרייז, משחרר הצהרות בנוגע לעתיד אנטרפרייז בעונה הרביעית: "אנטרפרייז הולכת להיות קשורה לשאר סדרות עולם מב"כ בצורה הדוקה הרבה יותר." מני קוטו, מעריץ וטרקי מושבע מגיל קטן, אומר: "אנטרפרייז הולכת להיות כל מה שאני, כילד קטן, מעריץ וצופה הסדרה המקורית, רוצה לראות על המסך … אנטרפרייז הולכת להיות אבן בוחן לקשר שבין הדור הבא לסדרה המקורית." דוגמא לכוונותיו הרציניות אנו מקבלים, כאשר הוא מודיע על חלק מהעלילות שהוא מתכוון להעביר בעונה הבאה. אנטרפרייז תציג בעונה 4 יותר גזעים מהסדרה המקורית, תגולל את מלחמת האזרחים הוולקנית ותסביר באופן רציני את הקשר של הוולקנים לרומולאנים, ואפילו את תחילת המלחמה עם האימפריה הקלינגונית. אין ספק שעונה 4 הולכת לסגור הרבה מעגלים בעולם מב"כ לשאלות שתמיד היו פתוחות. כאשר הגו את אנטרפרייז תכננו מראש שהיא, כסדרה, תבסס את העבר של עולם מסע בין כוכבים ותמלא את החלל שנוצר בין המאה ה-21 ל- 23.  יוצריה של אנטרפרייז מתחילים בעונה 4 את מה שתכננו לה מההתחלה.

CotoBragaSony-HD-900

 

 

 

 

 

הדור הבא
העונה הרביעית תכלול שינויים רבים על המסך, אך גם מאחורי הקלעים. עד סוף העונה השלישית, כל פרק של אנטרפרייז עלה בממוצע כ-1.7 מיליון דולר. כעת, לאחר קיצוץ עלויות ההפקה לחצי, חלים שינויים ולמרבה ההפתעה לטובה. עד היום אנטרפרייז הייתה מצולמת על פילם, וכאשר הוכנסו שינויים דיגיטלים, כגון סצינות קרב בפרק, היה צורך לבצע המרה ארוכה שהייתה כרוכה בעלויות גבוהות וזמן רב. מתוך כוונה לחסוך, החליטו מפיקי הסדרה, ביחד עם הצלם הראשי של הסדרה, לעבור לצילום דיגטלי באיכות גבוהה (HDTV). התזמון היה נכון, מכיוון שהטכנולוגיה הנדרשת לכך בדיוק הבשילה, ומצלמת ה- HD-SONY 900 הייתה זמינה. ציטוט של ריק ברמן ובראנון בראגה לאחר שראו תוצאות של צילומי הפרק הראשון של העונה הרביעית בשיטה החדשה: "וואו, למה לא עשינו את זה קודם?"

STAR TREK XI
לאחר אי-הצלחתו של נמסיס בקופות, הבינו המפיקים שיש צורך בחשבון נפש עמוק וכך עשו. עידן סרטי הדור הבא נגמר. ריק ברמן הבין שיש צורך במשהו חדש וצעיר שיעורר את המעריצים. צוות הדור הבא, יש לזכור, לא נעשה צעיר יותר משנה לשנה ואפשר לראות זאת בצורה הטובה ביותר בנמסיס בו ראינו את פיקארד חיוור, וורף עייף ודאטה "סוחב". דובר רבות על כך שהסרט הבא ייצא מאוחר, מאוד מאוחר. נרמז אפילו שזיכיון הסרטים הגיע לקיצו. אך לא כך המצב כעת. סרטי הדור הבא כבר לא על הפרק ורוח חדשה נושבת, הכיוון עדיין לא ידוע אך דבר אחד כבר בטוח – מועד יש והוא סוף 2006. ריק ברמן תיזמן את מועד יציאת הסרט החדש בדיוק כאשר עולם מב"כ חוגג 40 שנה להיווסדו. מבחינתו זו תהיה אבן בוחן לתחילתה של דרך חדשה. בכל הנוגע לתוכן הסרט החדש, ישנן שמועות על סרט שיתרחש לפני המלחמה עם הרומלאנים, ישנן גם שמועות על סרט שיעסוק באקדמיה של סטארפליט, אך לשמועות אין סוף, ודבר אחד בטוח – בסרט הבא לא יהיה הדור הבא.

TNG

מסיבת UPN – היה שמח
מסיבת UPN, שהייתה ביום שלישי, לפני שלושה שבועות, בסנטה מוניקה, הייתה הצלחה. כתבי האתר הרשמי, startrek.com, הצליחו להיכנס ולשאול את צוות האנטרפרייז שאלות רבות על הכל. סקוט בקולה – ארצ'ר – נשאל על דמותו בעונה הרביעית, והוא הרחיב: ארצ'ר בעונה הרביעית אינו אותו אדם כמו בראשית העונה השלישית. בחירות קשות שביצע במהלך המשימה להצלת האנושות נגד הזינדי חוזרות אליו, וכמו חייל שחוזר ממלחמה הלום קרב, ארצ'ר עושה חשבון נפש עמוק. על המעבר למשבצת השידור של ימי שישי הוא אומר: "לא היה שום דבר מעניין בימי רביעי, אני למעשה מרוצה מהמעבר לימי שישי … פחות לחץ רייטינג שקיים בימי שני, שלישי, רביעי, וכך נבליט את עצמנו מכל השאר … אני מאמין שנפתיע בפינה החדשה שלנו בימי שישי … המעריצים הם מאוד נאמנים ועוקבים אחר אנטרפרייז, והם מוצאים אותנו כל פעם מחדש כאשר UPN משנה את שעות השידור שלנו." על הופעתו הצפויה של וויליאם שאטנר בעונה הרביעית: "תמיד הייתי מעריץ שלו, זה יהיה סיעור מוחות וכבוד גדול בשבילי." שאר הצוות עסוק בחתונות – קונור טרינר – טריפ בסדרה – התחתן הקיץ. החתונה התקיימה בצרפת, וכללה ירח דבש שנמשך שבועיים בפריז. הוא מתאר את סוף העונה השלישית כפחד מהלא נודע ומהצפוי לבוא, לפעמים אופציה זו גרועה מכל אפשרות אחרת. כאשר נודע לו על עונה רביעית, הוקל לו, וכעת, כאשר כולם נפגשים, הוא מבין כמה כולם ברי מזל. כמו בקולה, גם טרינר נרגש מהאפשרות לעבוד לצד ברנט ספינר ו-וויליאם שאטנר בעונה הרביעית ומביע ציפייה. דומיניק קיטן – מלקולם ריד – בילה את חופשתו בין העונות בטיול באירופה ובכנס בבריטניה. הוא הגיע מספר ימים בודדים לפני המסיבה, ולמרות שהינו חולה, הגיע אליה. דומיניק משבח את מני קוטו: "מני קוטו הוא בדיוק מה שהצוות הזה צריך  – דם חדש … הוא יביא רעב, שאיפות גבוהות, כישרון ורוח צעיר." דומיניק הופיע פה ושם בסדרות שונות, כאשר אנטרפרייז הייתה בהפסקה, ביניהן "הבית הלבן" ו"מונק", אך הוא מסכם – אין כמו בבית: "אין כמו לחזור כל בוקר לאולפן של פראמאונט, אני אוהב את זה, פשוט אוהב את זה, אני רוצה לעשות את כל 7 השנים ונראה לי שכך יהיה." לינדה פארק – הושי – וטום הארדי – שינזון – נראו יחד במסיבה וברור כעת שהם ביחד. הם עבדו לאחרונה על מחזה משותף בלונדון. זו אהבתם המשותפת שנית למב"כ כמובן. לינדה מספרת שכמעט ונפגשו לראשונה בבכורה של נמסיס אך החמיצו זה את זו. יד הגורל הפגישה אותם בשנית כשנה אחרי, כאשר לינדה הייתה בחופשה באירופה וחברתה הציעה ללכת למחזה בלונדון. היא הופתעה לגלות שאחד השחקנים במחזה הוא טום הארדי. היא נפגשה איתו לאחר המחזה ומאז הם ביחד. ציטוט של בליילוק, שהתחתנה לפני כשנה, על מחלת הרומנטיקה שפצחה בצוות אנטרפרייז: "There's a fever going on, I like it. Next everybody'll be pumping babies out".

לסיכום, כל השחקנים מסכימים פה אחד שהעונה הבאה תהיה העונה הטובה ביותר עד כה, בעיקר תודות למני קוטו, שמביא את הסיפורים הטובים ביותר ומייצר את החזון של העונה הרביעית.

Tom_hoshi     Trip_wife

בארץ הקודש

ENTERPRISE
ערוץ 10, יום שבת בשעה 14:30: פרק 37 בסדרה – פרק 11 מעונה 2.
שם הפרק: Precious Cargo.
פירוט הפרק: טריפ עולה על ספינת חייזרים זרה בניסיון לתקן תא חילוץ. בה בעת הוא פוגש אישה יפה הנמצאת בתרדמת וכאשר היא מתעוררת מתגלה שהיא לא נוסעת אלא שבוייה בספינה.

VOYAGER
ערוץ YES+, ימים: א'-ו': פרקים מעונה 4.
פרקים מעונה רביעית בשעות לא קבועות, לפירוט מדויק נא להיכנס לאתר של YES.

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.