סקוטי – כנס פרידה – מאת Subatoi

Scotopשחקן "מסע בין כוכבים" שמושך את רוב תשומת הלב בתקופה זו הוא ללא ספק ג'יימס מונטגומרי דוהאן, שחקן הסדרה המקורית, שגילם את סקוטי. זה קורה, למרות שזה לא מהסיבות הרגילות בהן שחקנים מושכים תשומת לב. בסוף החודש יערך בלוס אנג'לס, ארה"ב, כנס הפרידה ממנו. הנה עוד מידע על הכנס המתקרב ועל הפרידה.

 

Tribbleמאז פורסם לראשונה דבר "כנס הפרידה", ששמו מעיד על כוונתו, עלתה השאלה- מדוע בעצם להגדיר את הכנס ככזה? הרי עצם העובדה ששחקן מבוגר (דוהאן הוא יליד 1920), לא אומרת שצריך לערוך לו טקס פרידה, ולהפרד ממנו בעודו בחיים, ללא סיבה ממשית. מדוע לא יוכל (בכפוף, כמובן, למצבו הבריאותי) להופיע גם בעתיד?

ובכן, לאחר כמה חודשי אי-ודאות, פורסמה לפני מספר שבועות סיבת ה"פרידה". משפחתו וחבריו של דוהאן רצו, ככל הנראה, לערוך לו אירוע הוקרה מסודר ומכובד, מכיוון שהוא חולה. חולה מאוד. העובדה כי הוא אינו בקו הבריאות אינה חדשה, אבל עכשיו פורסם עד כמה הוא חולה. בנוסף למחלות "רגילות" כמו דלקת ריאות (אושפז בגללה למשך 13 שבועות) וסוכרת, דוהאן סובל ממחלת האלצהיימר, שממנה סבל הנשיא המנוח רונלד רייגן, וממנה סובל גם השחקן צ'רלטון הסטון (משה רבנו ב"עשרת הדברות", וטיילור מ"כוכב הקופים" המקורי). וכאילו שזה לא מספיק, גם מחלת הפרקינסון הכתה בו. מחלה ממנה סובלים גם מתאגרף העבר מוחמד עלי, והשחקן מייקל ג'יי פוקס ("בחזרה לעתיד").

מחלת האלצהיימר פוגעת בזכרון האדם, מנוונת אותו עד שבסופו של דבר הוא מזהה בקושי (אם בכלל) את הסובבים אותו. מחלת הפרקינסון, מצד שני, גורמת לרעידות בכל הגוף, דבר שנראה בבירור בכל פעם בה מוחמד עלי מופיע בטלויזיה. את דוהאן במצב דומה ניתן לראות באותו סרטון (מעין "פרומו" לסרט תעודה בהשתתפותו) שהבאנו לכם באחת הפעמים הקודמות בה סיפרנו לכם על מצבו. לכן, ברור מה הניע את מקורביו של דוהאן, כאשר החליטו לארגן אירוע שכזה. כנס כזה, כאשר הוא נותן את כל הכבוד שניתן לתת לשחקן, עם חבריו לסדרה (מה שמוגדר בתור "הפעם האחרונה בה יהיו כל חברי הצוות החיים של TOS על במה אחת"), עם אורחים נוספים, עם פעילויות ואירועים מיוחדים, ועם אירוע קבלת הכוכב בשדרות הוליווד, כנס כזה מקבל משמעות אחרת מכיוון שיודעים שזה הכנס האחרון שהשחקן יהיה נוכח בו (במיוחד בידיעה שזכרונו הולך ודועך). בנו של דוהאן סיפר כי למרות שזכרונו לטווח הקצר נפגע, הוא עדיין זוכר את ימי "מסע בין כוכבים" שלו, ואת חוויותיו מימי מלחמת העולם השניה (במהלכה השתתף בפלישה לנורמנדי, שבה איבד אצבע). באתר הרשמי של "מסע בין כוכבים" פורסם לא מזמן על כך שכשדוהאן שמע את הדיווח בתקשורת על מחלתו, הוא אמר בחיוך לאשתו: "לו היה לי אלצהיימר, אני חושב שהייתי זוכר". יש לו, אגב, ילדה בת ארבע (!).

Guests

הכנס עצמו

בכנס הפרידה, כאמור, יופיעו כל שחקני TOS החיים- וויליאם שאטנר (קירק), ליאונרד נימוי (ספוק), וולטר קוניג (צ'כוב), ונישל ניקולס (אוהורה). גם ג'ורג' טאקיי (סולו) יגיע, לאחר שהמארגנים עשו מאמצים להביאו, בעקבות העובדה שהתאריך החדש של הכנס "התנגש" עם מחויבויות אחרות שהיו לו. בנוסף, תהיינה גם השחקניות מייג'ל בארט-רודנברי (האחות צ'אפל, אמה של דיאנה טרוי, ואלמנתו-של), וגרייס לי וויטני (שגילמה את אשת הצוות ראנד).

בנוסף, כמקובל בכנסים כאלה בארה"ב, יופיעו שחקנים אורחים שהופיעו ב-TOS גם אם תפקידיהם היו "קטנים". בין שחקנים אלה- ט'פרינג (אשתו המיועדת של ספוק) מהפרק Amok Time, אפולו מהפרק Who Mourns For Adonais, השחקן שהיה בתלבושת הגורן מ-Arena, השחקן שגילם את קפטן פייק הנכה מ-The Menagerie ועוד. כמו כן יופיעו אחד משחקני "גלקטיקה" המקורית, השחקן ששיחק את אדמירל פאריס ב"וויאג'ר" ובנו של ג'ין רודנברי- יוג'ין רודנברי.

Scotshootיום למחרת הכנס, בתאריך ה- 31.8, יקבל דוהאן את הכוכב בשדרות התהילה בהוליווד, אשר נמצאים בהן, על המדרכה, כוכביהם של מאות מכוכבי הוליווד בעבר ובהווה. זהו מעין "סמל סטטוס", ואות כבוד, אשר השחקנים זוכים לו. בעבר סיפרנו לכם על הקמפיין שניהל בנו של דוהאן אשר במסגרתו גויסו כספים למען קבלת הכוכב של אביו. קמפיין שלבסוף הוביל לקבלת הכוכב.
בכנס מתוכננים הרבה אירועים מיוחדים. בצד הרציני- פנל בנושא תחרות X-Prize, התחרות שנועדה לעודד טיסות פרטיות לחלל (שהצוות המוביל בה כרגע, המריא ממוהאבי שבארה"ב, עיר הולדתו של קפטן פייק, אבל זה כבר לפעם אחרת…), סרט מחווה בנוגע לקריירה של דוהאן וסרט הפארודיה הקצר על רודנברי (שהוקרן גם בפאנקון שלנו). בנוסף יהיו אירועים קלילים יותר כמו תחרות חיקויים ותחרות כפילים של סקוטי.

המארגנים ביקשו ממעריצים בכל העולם לשלוח להם גלויות המתארות את מחשבותיהם, גלויות אלה יאוגדו לאלבום אשר יוצג בזמן הכנס, ויוענק לדוהאן ומשפחתו. כמו כן המעריצים שולחים סיפורים אודות חוויות שלהם עם דוהאן, סיפורים אשר כמה מהם פורסמו לא מזמן באתר הרשמי של "מסע בין כוכבים". קישורים לסיפורים אלה מצורפים בתחתית הדף.

Relicיש מי שימצא מעט קווי דמיון בין האירוע המתוכנן, לפרק הנפלא "Relics" של "הדור הבא". בפרק, צוות האנטרפרייז D מוצא את סקוטי "קפוא" בתוך קרן משגר בספינתו המרוסקת, ה"ג'נולן", ומחלץ אותו ממנה. במהלך הפרק סקוטי מבקר באנטרפרייז D, פוגש את הצוות ואף עוזר לג'ורדי להציל את הספינה ואת כל צוותה. בסופו של הפרק מתרכזים חברי הצוות הבכיר ברציף המטען ונפרדים ממנו לשלום, בעוד הוא עולה על המעבורת "גודארד" שמושאלת לו (ללא הגבלת זמן) מהאנטרפרייז D. סקוטי עולה על המעבורת, ו"מפליג" לו. אנחנו (הצופים) לא יודעים מה קורה לו לאחר פרק זה.

גם בכנס הפרידה, יתכנסו שחקנים, אורחים ומעריצים רבים לתת לדוהאן כבוד בזמן האירוע, ובסיומו דוהאן יצא מהאולם, ורוב הסיכויים שגם יעלם מעינינו. אולי Scotendיבליח פה ושם באירועים מיוחדים, אבל על סמך מצבו כפי שהוא נראה לאחרונה, על סמך מה שמתואר, ועל סמך כותרת האירוע, רוב הסיכויים שלא נראה אותו לאירוע ממשי.

רוב הסיכויים שאירוע זה אכן יהיה אירוע הפרידה מקפטן מונטגומרי סקוט.
אנו נוסיף לעדכן אתכם.

 

".I now begin the journey that will lead me into the sunset of my life"
(הנשיא המנוח רונלד רייגן, במכתב בו סיפר לעם האמריקאי על מחלת האלצהיימר בה לקה, 1994)

סיפורי מעריצים מהאתר הרשמי 1
סיפורי מעריצים מהאתר הרשמי 2
סיפורי מעריצים מהאתר הרשמי 3
אתר הכנס

כתבות קודמות:

למען הכוכב (10.12.2003)
יום הולדת וכנס אחרון לסקוטי! (2.3.2004)

3 מחשבות על “סקוטי – כנס פרידה – מאת Subatoi

  1. פינגבק: השקיעה- דיווח מתוך כנס הפרידה מ"סקוטי"- מאת subatoi | סטארבייס972

  2. פינגבק: כוכבים בשמים – אלה שאינם עוד עימנו | סטארבייס972

  3. פינגבק: פרידה מג'יימס דוהאן – מאת subatoi | סטארבייס972

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.