חדשוטרק : מהדורה 6 : 10-17 בדצמבר – מאת מנצלשבך דלגשון

השבוע במהדורה השישית של חדשוטרק: חשבתם שסרניטי בוטלה? ובכן, גם אנחנו. אבל בעקבות מאות האימיילים הזועמים גלובוס וחברת ההפצה החליטו להחזיר את הסרט ללא אחת, לא שתיים, ארבע הקרנות! ובנוסף: ויליאם שאטנר, אלכסנדר סידיג, שמועות על יקום ראי של מס"ב, קלפי מס"ב, פתאום אנשים רוצים לצפות באנטרפרייז, שיטה וולקנית להחלשת כאב, פאראמונט קונים את דרימוורקס, הטרוסקסואליות במס"ב והסדרה המצוירת! הכל במהדורה השבועית של חדשוטרק!

חדשות האתר והמועדון
· אף על פי שבוטלה ההקרנה של סרניטי שהייתה אמורה להיות ביום שישי לפני שבועיים, גלובוס החליטו לעשות הקרנות אחרות. פרטים נוספים בהמשך המהדורה.

מקבץ ידיעות
· שמועה שמופצת על ידי The Can Magazine בכל רחבי הרשת מספרת שהעלילה לסרט החדש שמתוכנן למסע בין כוכבים היא בנושא עולם ראי שמעורבים בו קפטן פיקארד, קירק וארצ'ר. השמועה היא כמובן ממישהו שטוען שהוא מכיר איש פעלולים שטוען שהוא מכיר… וכו'. בכל מקרה ניתן לקרוא עליה כאן.
· ויליאם שאטנר (קירק) טוען באתר שלו ששנת 2005 הייתה שנה עם הרבה צרות מסביב לעולם, למרות שהוא דווקא אהב דברים שקרו לו בשנה האחרונה, כמו שני נכדים ופרס אמי נוסף.
· אתר האינטרנט של אלכסנדר סידיג (ד"ר באשיר) סיים מבצע של גיוס כספים למען רופאים בסודאן. הם הצליחו לגייס כמות של 477 דולר. כאן.
· ריצ'רד ברנט מאתר hour עשה רשימה בשם Heros and Zeros, בה הוא כולל בתור גיבור את ג'ורג' טאקיי (סולו) על יציאתו מהארון.
· אתר ה-decipher פרסם מאמרים על שני הקלפים Not Easily Destroyed ו-Assimilation Techniques.
· אתר startrek-gamers עורך תחרות לקראת חג המולד בנושא היסטוריה של משחקי מחשב ביקום מסע בין כוכבים. עוד פרטים באתר.
· עוד על קומיוניקייטורים וקפטן קירק במאמר של ה-The Toronto Star כאן.
· פתאום לא מעט אנשים רוצים לצפות ב"מסע בין כוכבים – אנטרפרייז", כך מדווח ה-Media Daily News שאוסף נתוני צפייה בסדרות טלוויזיה. כתבה מלאה כאן.
· כתבה מעניינת באתר Telegraph מספרת על שיטה חדשה לתרגול מוחי שמאפשרת לחולים לשלוט באחד מאזורי הכאב במוח בדרך מאוד דומה לדרך הוולקנית, ובכך להחליש את הכאב שהם חשים. "חולים מחלישים כאב כשהם חושבים כמו מיסטר ספוק".
· אברי ברוקס (סיסקו) ומייקל דורן (וורף) יצטרפו אל כוכבים שונים מהארי פוטר, שר הטבעות, סטארגייט, מלחמת הכוכבים, בבילון 5, נרניה החדש, בטלסטאר גלקטיקה ועוד לכנס Collectormania במנצ'סטר, אנגליה, פברואר הקרוב.
· ואתר Creation ממשיכים להוסיף כוכבים לכנס חגיגות ה-40 למסע בין כוכבים בלאס וגאס. הצטרפו עכשיו דיאנה מולדאור (ד"ר פולאסקי), וויליאם שאטנר, ג'ורג' טאקיי, ג'ונתן פרייקס (רייקר), רוברט פיקארדו (הדוקטור) ועוד.
· CNN אישרו לבסוף את השמועה שפאראמונט קנו את חברת Dreamworks ב-775 מיליון דולר. הכתבה המלאה ב-CNN.
· iTunes פרסמו את רשימת השירים של וויליאם שאטנר, שכוללת גם שירים שלו, אבל גם של בטהובן, מוצרט וג'ון קולטריין.
· לפי הכתבה הזאת מאתר Free Enterprise, ייתכן שעוד ניתן להציל את אתר StarTrek.com.
· התפרסם ב-IGN מאמר מערכת על הטרוסקסואליות במסע בין כוכבים. קישור.
· וכנראה שסוף כל סוף פאראמונט החליטו לשחרר את ה-DVD השלם של סדרת האנימציה. ידיעה כאן.

חדשות

 

הסדרה Firefly של ג'וס ווידון, מי שהביא לנו את אנג'ל ובאפי, נקטעה בהיותה בת עונה אחת קצרה בלבד ובוטלה. כמות המעריצים הענקית שהצטברה לסדרה במשך הזמן הקצר בה היא שודרה, עשתה עצומות, שלחה מכתבים, התלוננה ומה לא. כך נולד הסרט Serenity בבימוי ג'וס ווידון, כדי להעניק לסדרה את הסוף הראוי לה.
הסרט הוקרן בהקרנה יחידה באייקון האחרון, ותוכנן להגיע לארץ, אך חברת ההפצה החליטה לבטל את זה, כמעט ברגע האחרון. שוב קמה צעקה ומאמצים מצד שגרירות סאנידייל בישראל נעשו כדי לגרום להקרנה נוספת, אחת ויחידה, בקולנוע הוד בתל אביב.
גם ההקרנה הזאת בוטלה ברגעים אחרונים, וגם הביטול גרר עשרות אימיילים מהמעריצים שפשוט לא יוותרו.
ולבסוף, אחרי הרבה מאמצים, חברת גלובוס בשיתוף עם חברת ההפצה של הסרט החליטו לעשות לא אחת, אלא 4 הקרנות! באתר גלובוס כבר מופיעים תאריכי ההקרנות.
ואני כאן כדי לספר לכם האם כדאי ללכת לסרט או לא. האם שווה לשלם את מחיר הכרטיס.
עלילת הסרט – בעתיד, אחרי שכל המשאבים בכדור הארץ נגמרו, בני האדם היו צריכים למצוא עולמות חדשים לחיות בהם. העשירים ביניהם התחברו ביחד כדי ליצור את ה-Allliance, שולטים על אימפריה נרחבת ועשירה.
אך הפריפריה של אותה אימפריה לא נראתה בדיוק כמו מרכזה, עוני פרימיטיבי, אקדחים של המערב הפרוע, סוסים בתור כלי תנועה. קפטן היה צריך להשיג לעצמו ספינה וצוות, ולקבל כל עבודה שמטילים עליו, גם אם זאת לא בדיוק עבודה שבמסגרת החוק.
מלקולם ריינולדס, לשעבר מפקד בצבא, הוא הקפטן. ידידתו משכבר הימים שהייתה איתו במלחמה, זואי, בעלה הטייס וואש, הלוחם תאב הבצע ג`יין, המכונאית הצעירה קיילי, המטיף בוק והמלווה (כינוי מכובד יותר לזונה) אינארה הם הצוות.
זה כבר כמה חודשים שהם נושאים על ספינתם את הסטודנט לרפואה סיימון טאם ואחותו ריבר טאם. שניהם נחשבים כעת לפליטים שנרדפים על ידי החוק לאחר שסיימון חילץ אותה ממקום נוראי של ה-Alliance בו עשו ניסויים אכזריים במוחה המיוחד והגאוני של אחותו בהתחזות לבית ספר לנערים גאונים. היא רואה את העתיד, אלופה במתמטיקה ונתונה למצבים מתחלפים של אי שפיות זמנית, כאשר אחיה לא מצליח לחלץ ממנה מהו הסוד שבגללו רודפים אחריה, מה הם לא רוצים שהיא תגלה.
הם עובדים בעבודות שונות, כל מה שבא ליד. בין אם זה גניבת סחורות, רמאות או שוד. כל מה שאפשר להרוויח ממנו מחיה.
העניינים מתחילים להסתבך כאשר הרדיפות של ריבר מסבכות את העסקים של הצוות. ה-Alliance סוחרים סוכן חשאי מיוחד, שתפקידו לתפוס אותה ולהחזיר אותה. הוא מקצועי, מיומן, וישתמש בכל האמצעים שידו משגת כדי למלא את משימתו.
מל (מלקולם ריינולדס) מחליט לבסוף לעזוב את ריבר וסיימון על כוכב, שיתחילו להסתדר לבדם, אך מקרה בפונדק בו ריבר מתחילה להשתגע משנה את דעתו.
מכאן מתחיל מרדף גדול. מתח, אקשן משובח, קטעים נוגעים ללב ועשויים היטב, קטעים משעשעים ומסר חשוב. או בקיצור, הפקה של ג`וס ווידון, עם כל הסממנים של להיות הכי טוב בכל תחום.
בימוי נהדר, שחקנים מעולים. סיום חזק במיוחד ועצוב. מדע בדיוני משובח.
ובקיצור, כן, סרט מומלץ מאוד, אפילו למי שלא ראה את הסדרה. כמובן שהיכרות עם הסדרה לא תזיק, אך הסרט כאמור הוא סרט קולנוע לכל דבר, ככה שהוא די עצמאי.
See you there!

 

תרגם, ערך וכתב: מנצלשבך דלגשון

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.