תחרות הפילקים הגדולה 2 (לקראת כנס "עולמות")

filkcontest

בכנס "עולמות" הממשמש ובא (חול-המועד פסח, ממש אוטוטו) יערך אירוע פילקים, שבמסגרתו יוכרזו הזוכים בתחרות הפילקים הגדולה (השניה) שמתחילה ברגע זה ממש. הנכם מוזמנים לחבר פילק עברי מקורי, לפרסמו ולזכות בכבוד ובפרסים (מ-צו-י-נים).
התחרות הינה כלל קהילתית.

התחרות בחסות: PC Magazine, מגזין net, גליליאו כתב עת למדע ומחשבה, חלומות באספמיה

בכנס "עולמות" הממשמש ובא (חול-המועד פסח, ממש אוטוטו) יערך אירוע פילקים, שבמסגרתו יוכרזו הזוכים בתחרות הפילקים הגדולה (השניה) שמתחילה ברגע זה ממש. הנכם מוזמנים לחבר פילק עברי מקורי, לפרסמו ולזכות בכבוד ובפרסים (מ-צו-י-נים).
התחרות הינה כלל קהילתית.


מה זה פילק?
ההגדרה הרווחת אומרת ש"פילק הוא כל מה שפילקר שר".
ההגדרה המורכבת יותר אומרת ש"פילק הוא כל מה שכותב פילקים כותב".
ואילו אנחנו, נאמנים לכלל שאם אי אפשר להגדיר את זה בלוגיקה סיבובית, לא שווה להתעסק עם זה בכלל, אומרים ש"פילק הוא כל מה שקביל להגשה לתחרות הפילקים".
פילקים הם שירי העם של המדע הבדיוני. הם משלבים בין לחן, מקורי או שאול, ובין מילים הבאות מתחום המדע הבדיוני והפנטזיה.

לקראת כנס "פאנקון 2002" הגתה נעמי וינר תחרות גדולה של פילקים, הידועה בכינויה "תחרות הפילקים הגדולה". תחרות זו נתנה דחיפה רצינית ליצירת הפילקים העבריים ברשת ובכלל.
לקראת כנס "עולמות" הבא עלינו לטובה החלטנו להרים את הכפפה שהיתה זרוקה מזה יותר משנתיים וחצי על מפתן קהילת המדע-בדיוני והפנטזיה בארץ, לעשות מעשה וישא"ק. מאז התחרות עברו הרבה מים בנהר הפילקים הגדול, נכתבו רבים, קמו קהילות, נאספו אוספים ואנו באתר סטארבייס 972 ריכזנו כמות (שנחשבה אסטרונומית בזמן התחרות הראשונה) של מעל ל-90 פילקים מקוריים במדור מיוחד של יצירות חובבים. לפיכך, החלטנו לעשות את המתבקש, לפעול לטובת הקהילה כולה והיצירה העברית, ולהכריז על הסיקוול – "תחרות הפילקים הגדולה 2".

במהלך התחרות, אתם מוזמנים לפרסם פילקים פרי עטכם בפתיל מיוחד בפורום התחרות. ועדת שופטים תבחר את הפילקים הראויים והטובים ביותר מבין כל הפילקים שיפורסמו ופילקים אלו יזכו את מחבריהם בפרס הגדול: הפילק שיגיע למקום הראשון (ואולי גם השני) יושר, בצמוד לכתוביות ולקליפ משלו, בקול גדול ובזיופים נלהבים במהלך אירוע הפילקים שיתקיים בכנס "עולמות". בסיום התחרות שלושת הפילקים הזוכים יפורסמו גם בפאנזין המועדון. כל הפילקים המתחרים יוכנסו למאגר הקהילתי תחת שמו האמיתי של המחבר (לא השם הבדוי בו הוגש הפילק), אלא אם כן נתבקש אחרת.

הפרסים:
מעבר לכבוד וההכרה שיקבלו היוצרים המוכשרים, שלושת המקומות הראשונים יזכו כל אחד במנוי שנתי למגזין לבחירתו מתוך הקטלוג המתפרסם כאן. בין המגזינים: גלילאו, פי.סי מגזין ונט מגזין. בנוסף, הזוכה בפרס הראשון יקבל מנוי לשנה (שישה גליונות) למגזין המדע-הבדיוני והפנטזיה המקורי "חלומות באספמיה" (בעל מנוי יוכל להחליף את הפרס בשווה ערך בספרים מתנת מועדון קוראים באספמיה).

צוות התחרות:
מנהל תחרות הפילקים: subatoi, מרכז הפילקים באתר המועדון ובעל המספר הרב ביותר של פילקים ישראליים מקוריים לפי הספירה הנוכחית, במאגר הנ"ל.
ראש צוות השופטים: איתי שלמקוביץ', שני במספר הפילקים המקוריים לפי הספירה הנוכחית.
שופטים נוספים: ורד טוכטרמן, מחברת הספר "לפעמים זה אחרת".
ניר יניב, מחבר אלבום המדע-בדיוני הישראלי הראשון: "היקום בפיתה".


תקנון התחרות:
1. על הפילקים המשתתפים בתחרות להיכתב כתגובות לפתיל הפילקים בתוך פורום התחרות. אין צורך בהרשמה לאתר כדי לכתוב בפורום.
2. הודעה בפורום הפילקים שאיננה פילק תימחק לאלתר. טענות, מענות ושאלות אחרות מקומם בפורום האתר בלבד.
3. ישנה הגבלה לשלושה פילקים לכותב.
4. על הפילקים להיכתב כטקסט פשוט, ללא קודי HTML.
5. על הפילק להיכתב בעברית.
6. הפילק חייב להיות פילק שטרם פורסם במקום אחר (עם יוצא אחד מן הכלל – על כך בהמשך). פילק שכבר ראה אור ייפסל.
7. על הפילקים להיכתב תחת שם בדוי שאיננו מוכר. לאחר שפורסם הפילק, יש לשלוח דואר אלקטרוני למנהל התחרות עם שם הפילק, השם שתחתיו הוא פורסם, שמו האמיתי של המחבר ומספר טלפון ודוא"ל בו ניתן ליצור עמו קשר. דואר זה ישמש לוידוא הגבלת מספר הפילקים וזיהוי המנצחים, אך לא יועבר לשופטים. במידה ואינכם מעוניינים שהפילק ייכנס מאוחר יותר למאגר הפילקים הקהילתי או יפורסם בפאנזין המועדון או בכל פרסום אחר שהנהלת התחרות תראה לנכון, יש לציין זאת בשלב זה.
מי מהמחוברים לאתר – עליכם להתנתק לפני פרסום הפילק, כדי לשמור על האנונימיות.
8. הפילק חייב לעסוק בנושא מדע-בדיוני או פנטזיה.
9. תאריך אחרון להגשת הפילקים: 10/04/05

המלצות לפרסום פילק:
1. מומלץ לבסס את הפילק על שיר מוכר. ככל שצוות השופטים יכיר יותר את השיר שעליו מבוסס הפילק, גדל הסיכוי שהוא יאהב אותו וגם נוכל לשיר אותו במסגרת האירוע. חובה לציין את השיר שעל פיו נכתב הפילק לפני הפילק עצמו. שימו לב: אין חובה שהפילק יתבסס על לחן מוכר, אך זה מגדיל בהרבה את סיכוייו. פילק שלא יודעים איך לשיר אותו הוא פילק פחות טוב לתחרות.
2. מומלץ לבסס את הפילק על נושא (סדרת טלוויזיה, סרט, ספר) מוכר, אך אין זאת חובה. כמובן שהפילק לא חייב להיות מבוסס על "מסע בין כוכבים". פילק שקשה להבין את הנושא שלו הוא פילק פחות טוב לתחרות.
3. רצוי שתהיה התאמה טובה בין מילות הפילק ללחן המקורי. פילק שקשה לשיר אותו הוא פילק פחות טוב (בכלל, ובמיוחד לתחרות).
4. חובה, ושוב- חובה להגיש את הפילק לאחר שעבר הגהה ועריכה לשונית והוקדשו לו זמן ומחשבה. פילק שכתוב בשפה עילגת הוא לחלוטין פילק פחות טוב.
5. לכותבים שזהו ניסיונם הראשון בכתיבת פילקים, מומלץ להעביר את הפילק לביקורת בפורום כתיבת מדע-בדיוני של תפוז או פורום הסיפורים של האגודה לפני פרסומו, עם ההבהרה שמדובר בפילק לתחרות. פילק שפורסם קודם בכל מקום אחר יימחק.

!Let the games begin
בהצלחה לכל המשתתפים!

פורום התחרות – לפרסום הפילקים המתחרים או צפיה בהם
פורום האתר – לשאלות, הערות או בעיות טכניות
מנהל תחרות הפילקים

כנס עולמות 2005


מדור יצירות החובבים, כולל מדור הפילקים הקהילתי
תוצאות "תחרות הפילקים הגדולה" (1)
"פילקים – מי, מה ולמה?", מאמרו של סידהרתא.
"פילק למתחילים", מאמרו של  דידי חנוך, מתוך אתר אגודה ישראלית למדע-בדיוני ופנטזיה.
"המדריך השלם לפילק הישראלי", מאמרה של נעמי וינר, מתוך אתר אגודה ישראלית למדע-בדיוני ופנטזיה.

banner

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.