שלושה ימים !!! – משה שבח ואלון פרידמן

NX-01Smlה-20 במאי כבר כמעט כאן, יום חמישי, שעה 14:00 (זמן ארה"ב) – יום הדין! הפרק The Council, ששודר ביום רביעי האחרון, מבשר שיפור ברייטנג. Enterprise Project נערך לפרסם שתי הודעות שונות בעיתונות לקראת יום הדין.
"מה נשאר לעשות?" – המדריך המלא.

Tacalert2

עבר חלף לו חודש וחצי והנה אנו ניצבים שלושה ימים לפני ההחלטה הגורלית. רק לפני חודש וחצי בכנס אבק כוכבים 2004 פסח, מילאנו גלויות למען אנטרפרייז כחלק ממאבק עולמי להצלת הסדרה. בעיתון The Star Trek Communicator של מועדון המעריצים הרשמי, נכתב על כל המאמצים להצלת הסדרה וסקוט באקולה וריק ברמן ציינו שניהם עד כמה הם מעריכים את כל העבודה. כעת בישורת האחרונה כאשר השעון מתקתק, אסור לנו לשבת ולחכות.

שנות ה-60 חוזרות

LetterBigהמצב הקיים של אנטרפרייז מדהים בקרבתו למצב של הסדרה המקורית בשנות ה-60. גם אז הייתה מסע בין כוכבים בסכנת ביטול וגם אז מעריצים התארגנו יחד כדי להצילה. מעודדים מההצלחה של שנות ה-60, החלו אתרים כמו Save Enterprise ו-Enterprise Project במאמצים מאורגנים להצלת הסדרה (כך החלה דרכם).

Enterprise Project מארגן בימים אלו מכתב ל-UPN/Paramount שיודפס בעיתון ה-Hollywood Reporter בעוד כשבוע (הקבוצה כבר הדפיסה בו בעבר שני מכתבים דומים). הקבוצה מארגנת שני מכתבים כאשר הרלוונטי מביניהם ייבחר לאחר ההודעה ב-20 למאי. במידה ואנטרפרייז תחזור לעונה רביעית (בתקווה) – יודפס מכתב תודה ל-UPN, במידה ולא – יודפס מכתב פתוח לאולפני Paramount בבקשה למצוא לסדרה רשת אחרת – מהלך מתבקש. המחיר להדפסתו הוא 3000$ ולכן ביקש הפרוג'קט ממעריצים לתרום כסף לטובתו. מרגע הבקשה בתוך 4 ימים בלבד גויסו כל כך הרבה כספים ממעריצים בכל העולם כך שהיתרה הולכת להתרם לצדקה! על המכתב יהיו חתומים המעריצים בשם קבוצות כפי שביקשו ("מעריצי סקוט באקולה" וכד').

אם עדיין היה צורך בתרומות היינו יכולים כולנו לאסוף כספים מהארץ ולחתום בשם "מעריצי נעה תשבי", בכל זאת, הישראלית הראשונה ב"מסע בין כוכבים" (ובין הישראליות היחידות בכלל שהופיעו בסדרה משמעותית בארה"ב). רעיון נפלא לאייקון 2004 הוא לארח את נועה תשבי בסינמטק כאורחת כבוד. זו תהיה הזדמנות ראשונה לארח בארץ שחקן אשר שיחק בסדרת מב"כ  תפקיד משמעותי (יחסי), אשר לא כרוכה בעלויות כספיות גדולות כשל הבאת שחקן בסדר גודל זהה ללא זיקה לארץ.

רייטינג

Hoshi'The Council'  אשר שודר ביום רביעי האחרון, היווה שיפור במגמה נמשכת של דשדוש במקום, עם ציון של 3.4/5 לפי שיטת דירוג הרייטינג של נילסן. לצורך השוואה ציון הפרק שלפניו עפ"י המדד היה 3.3/5 כך שאפשר להתעודד. פרקי סיום אלה של אנטרפרייז מהווים את נקודת ההכרעה ויתרמו ישירות להישארותה באוויר. ריק ברמן כותב שלדעתו בעת שידור הפרק צפו בו כ-3.35 מיליון בני  אדם. נשאר לקוות שתוצאות הפרקים הבאים ימשיכו לעלות ובמקביל כך יהיה גם הסיכוי של אנטרפרייז.

דעה אישית

Xindiלמרות הערכות רבות מצד כל מיני מקורות מהימנים ולא מהימנים באינטרנט על כך שאנטרפרייז תמשיך לעונה רביעית ב-UPN אין להאמין לאף אחד מהם ולו רק כדי לא להתאכזב קשות אחר כך. מבחינתי יש רק דבר אחד קובע והוא הודעת UPN ביום חמישי על הימצאותה של אנטרפרייז בלוח המשדרים לתקופת הסתיו. רק ורק אז אגיע אוכל לנוח ולחשוב לעצמי כל מה שעברנו למען הצלת הסדרה לא היה לחינם. רק המחשבה על כך שאחת מ-200 הגלויות ששלחנו הגיעה אל מחוז חפצה וברגעים אלה ונקראת על ידי האנשים שמקבלים את ההחלטות גורמת לי להרגיש שלם עם עצמי, במיוחד מכיוון שסמל ישראל מתנוסס עליה בגאווה. לאחרונה פורסם שהבמאי של 'טרקיז 2' רוצה ומבקש לעשות את 'טרקיז 3', מעין טרילוגיה. כעת לאחר השתתפותנו במאבק עולמי להצלת אנטרפרייז וכן קבלת הכרה בינלאומית בכך, ישראל  ראויה להופיע בסרט מסוג זה. ישראל צריכה לייצג את המזרח התיכון בסרט תיעודי שכזה ולתעד את מאמצינו לקיים קהילת מב"כ במדינה קשה כישראל בשבע השנים האחרונות. עם כל הכבוד ללבנון ויש כבוד –  אחרי הכל נמסיס הוקרן אצלם ולא אצלנו, לנו מגיע לייצג את המזרח התיכון.

מה נשאר לעשות?

MJ Rogers, מי שעומדת בראש ה-Enterprise Project סיפרה שב-Starfest מישהי התנדבה לעזור להם בכל הפעילויות שהם ערכו שם למען Enterprise. מסתבר שהבחורה הזאת היא בכלל מעריצה גדולה של Stargate ובאה לכנס בשביל לראות שחקנים משם – לא מ-Ent. אך עם זאת, היא אוהבת גם את הסדרה הזו ולכן החליטה לעזור. הנקודה ש-MJ הדגישה היא שבעצם כולנו במאבק הזה ביחד – אנחנו לא מתחרים במעריצי סטארגייט או איינג'ל או פארסקייפ או כל דבר אחר. אפשר לאהוב כמה סדרות גם יחד ואפשר לקום ולצעוק כשאחת מהן מתבטלת – גם אם זו לא הסדרה שלך. הטלוויזיה כיום מוצפת בקומדיות דביליות ותוכניות מציאות אשר למעשה רחוקות מהמציאות. כל פעם שסדרת איכות בז'אנר שאנחנו אוהבים כל כך יורדת – יש סכנה שתכנית זבל כלשהי תתפוס את המקום שלה. זה באמת מה שאנו רוצים?

אז קדימה, בואו ניתן את הפוש האחרון כדי שביום חמישי UPN יכריזו על עונה רביעית ונקווה שאחריה המאמצים שלנו יתרכזו בעבודה על העונה החמישית ולא במציאת בית חדש לסדרה…

שליחת מייל לאנשים המתאימים:

– Leslie Moonves, יו"ר CBS – חברת האם של UPN:
leslie.moonves@tvc.cbs.com

– Dawn Ostroff, נשיאת UPN – הרשת המפיקה ומשדרת את Enterprise:
dawn_ostroff@upn.com

– Eric Kim, מנהל משדרים, ככה"נ איש מפתח:
eric_kim@upn.com

– Kevin Levy, מנהל הרכש של UPN:
kevin_levy@upn.com

– Garry Hart, בכיר ב-Paramount שתומך מאוד בסדרה – ויש להיעזר בו במידה ונרצה ש-Paramount ימכרו אותה לרשת אחרת:
garry_hart@paramount.com

– Mel Karmazin, יו"ר Viacom – החברה שעומדת בראש הפירמידה והיא הבעלים של Paramount, UPN ו-CBS:
mel.karmazin@viacom.com

טלפונים ועכשיו!

מרוב מתקשרים האולפן פתח תיבה קולית נפרדת רק בשביל הודעות של מעריצי Enterprise! כפי שפורסם בכתבה קודמת עלות שיחה לחו"ל הינה זניחה.

– חיוג מהארץ יש לבצע ע"י חיוג קידומת של אחת מחברות התקשורת לחו"ל:
012 – קווי זהב, 013 – ברק, 014 – בזק בינלאומי.
– לאחר מכן יש לחייג את המספר 1-310-575-7000.
– בעת המענה, מקבלים הודעה באנגלית שוטפת על כך שהגענו ל-UPN
ומוקראות אופציות של תאים קוליים.
– יש לבחור בתא הקולי מספר 3 – התא של אנטרפרייז.

ערוצים מקומיים:

עוד דרך בה ניתן להשפיע ישירות היא לנדנד לערוצים המקומיים מספיק כדי שיקנו את העונה השלישית – ככל שרשתות בינ"ל ימשיכו לקנות מ-UPN פרקים זה יעודד אותה יותר להמשיך בסדרה!
פשוט להתקשר ולשאול: עד מתי אפשר בלי אנטרפרייז?!

– ערוץ 10: 03-7331000 – עדיף לפנות אליהם קודם כל כי ערוץ 10 הביא לנו את שתי העונות הראשונות.
– ערוץ 2:
• רשת: 09-9595050
• קשת: 03-7676000/1
• טלעד: 02-5692444

פרטים נוספים ניתן למצוא ב: http://www.channel2.co.il

הרשמה ב-Amazon:

באתר של אמאזון ניתן להרשם כמעוניין לקבל עדכון כאשר העונה הראשונה של אנטרפרייז תצא ב-DVD. ההרשמה אינה מחייבת בשום דבר, אלא בסה"כ מהווה לאמאזון אינדיקציה לכמות המעוניינים במוצר זה – נתון שהם מעבירים למפיקים (Paramount במקרה הזה). פשוט הירשמו באמצעות קישור זה. כאמור, הדבר אינו עולה כסף ואינו מחייב בדבר.

פקסים:

יותר אפקטיביים ממכתבים וגלויות בימים אלו כי הם יגיעו מיד – ותזכרו, מכתב "קשיח" תמיד עדיף על אי-מייל. המחיר, כמו שאמרתי קודם – לא כזה סיפור.
מספר הפקס: 1-310-575-7210

תמונות:

לכל המעוניין ניתן לשלוח תמונות שלכם מחופשים, בכנסים או סתם תמונות. כאמור, פרטים מזהים שלכם לא ימסרו לאף גורם: aprylrae@juno.com .

אם במקרה אתם ב-.L.A בסופ"ש הקרוב, צרו קשר עם ה-Enterprise Project שמתכננים איזו פעילות שם מול אולפני UPN…

בארץ הקודש

SW-Entאנטרפרייז – ערוץ Star World – עונה ראשונה.
ימי ראשון שעה 15:00 ושעה 18:30.

Voyagerוויאג'ר – ערוץ יס פלוס – עונה ראשונה.
משודרת על בסיס יומי א'-ה', שעה 2:30 לפנות בוקר.


SFSמסע בין כוכבים 3
– ערוץ Yes 2 – ,'מסע בין כוכבים:החיפוש אחר ספוק'.
16:20- יום שבת 22/5/2004
13:30- יום ראשון 23/5/2004

קישורים:

1. עשרה ימים!!! (9.5.04)
2. קישור לרקעים מדהימים מעולם מב"כ ועוד
3. www.enterpriseproject.org
4. www.saveenterprise.com

מקורות:

1. www.trektoday.com
2. www.startrek.com
3. www.zap2it.com
4. www.treknation.com

תודות רבות לאלון פרידמן שעזר רבות בכתיבת הכתבה.

מחשבה אחת על “שלושה ימים !!! – משה שבח ואלון פרידמן

  1. פינגבק: עונה רביעית מחכים לך… – טור שבועי מאת משה שבח | סטארבייס972

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.