צ`אט עם סקוט באקולה – 19/11/03

צ`אט שנערך עם סקוט באקולה ב-19/11/03.

מנחה השיחה: ברוכים הבאים לשיחת היום של Startrek.com עם סקוט באקולה. אנו נשוחח על הפרקים האחרונים של "מסע בין כוכבים: אנטרפרייז" עם סקוט. היו נכונים לשאול שאלות על חלק מהפרקים שאולי צפיתם בהם לאחרונה כמו "בין ערביים" (Twilight), "כוכב צפון" (North Star), "המשלוח" (Shipment), "גלות" (Exile), ו"דחף" (Impulse). סקוט נמצא היום באולפן כדי לעשות סגירת קצוות או הד"א: הקלטת דיאלוג אוטומטית. בתהליך זה בעצם, לאחר שנגמרת ההסרטה, השחקנים באים, מקליטים בסטודיו ומחליפים דיאלוגים שהוקלטו בצורה לא טובה בזמן ההפקה.

סקוט באקולה: שלום לכולם!

 

שאלה: מר באקולה, מה אתה אוהב לעשות בזמן חופשת הקיץ שלך?

 

מנחה מס"ב: ואל תשכחו לצפות ב"דמיון" (Similitude) הערב ברשת UPN. שימו לב ש"דמיון" נבחר ע"י סקוט כאחד הפרקים האהובים עליו נכון להיום.

מנחה מס"ב: הפרומואים גורמים לנו להאמין שטריפ הולך למות. האם זה נכון? מה יעשה ארצ'ר בלי חברו הטוב והמהנדס הבכיר שלו?

ס"ב: אין שום סיכוי שבעולם שאני עונה על השאלה הזו והורס לכולם את הפרק. אך דעו שזהו פרק פשוט מדהים. הרבה מאוד קורה בפרק הזה. נדבר על זה אחרי השידור.

 

מנחה מס"ב: מה החשיבות בשם הפרק "כוכב צפון"?

ס"ב: לא יודע. נראה לי שזה אבד בתסריט. נראה לי שהיה לזה קשר לרכבת המשא, אבל אני ממש לא  יודע, נצטרך לשאול את בראנן וריק.

מנחה מס"ב: האם שאבת את ההתנהגות והיחס של ארצ'ר בפרק מגיבורי מערבונים ישנים?

ס"ב: לאו דווקא. עשיתי כמה מערבונים, שיחקתי כמה דמויות שונות. הדמות הזו היא יותר בעניין של להתמזג עם הסביבה, המנטליות והחוסן שלהם. אז רציתי להשאר בפרופיל נמוך.

מנחה מס"ב: לפרק הזה יש סגנון מיוחד משלו: זויות צילום, תאורה, תנועת דמויות. האם זה מעניין והאם זה היה מאתגר?

ס"ב: חשבתי ש(הבמאי) דוד סטרייטון עשה עבודה מדהימה בכך שגרם לכל המחלקות ליצור כזו אטמוספירה שמבדילה את הפרק מהאחרים. כל התלבושות וטכניקות הצילום המסוגננות גרמו לי להנות יותר. היה לו חזון ברור והוא הלך על זה.

ש: לפני כמה ערבים סיימתי לצפות ב"כוכב צפון". איך היה להתלבש למערבון, לעומת מדי הצי הרגילים?

ס"ב: זה לוקח הרבה יותר זמן. והדורבנים גורמים לך להסתובב יותר כי כמו שהשיר אומר "ג'ינגל ג'אנגל" (הצליל שיוצא מהדורבנים).

ש: האם "כוכב צפון" צולם במגרש או מחוץ לסט?

ס"ב: "כוכב צפון" צולם במגרש האחורי של יוניברסל, מגרש הבית שלי. אפילו הכרתי חלק מנהגי החשמליות שם.

ש: ובכן, "בין ערביים" היה ממש מדהים, מופלא, מלהיב ונעתקה נשימתי. האם ניתן לצפות למשהו מוזר שכזה בעתיד?

ס"ב: יש הרבה דברים משונים ומוזרים שהולכים לקרות בהמשך העונה. כאלה שאני יודע עליהם והרבה שאני עוד לא יודע עדיין. אבל אני יכול להבטיח שיהיו דברים משונים שייקרו ב"מרחב".

ש: מה הוא הפרק האהוב עליך העונה?

ס"ב: הפרק האהוב עלי מאלה שראיתי עד כה הוא "בין ערביים". אך עוד לא צפיתי ב"כוכב צפון", שאני מאוד להוט לראות אותו. כמו כן, לא ראיתי את "דמיון", שיכול להתחרות ב"בין ערביים" בקלות.

מנחה מס"ב: שיחקת ארצ'ר בן 60. איך התכוננת נפשית ופיזית להראות אותו בגיל כזה?

ס"ב: ובכן, אין הרבה הבדל בלשחק מישהו שהוא 5 או 20 שנה מבוגר ממך. זה אתגר. מן הסתם עשינו קצת שינויים בשיער ובמייק אפ, אך אני בחרתי – בגלל הזמן שבילינו על הפלנטה והזמן שלי עם ט'פול – לא לתת לתהליך ההזדקנות להראות יותר מדי. הנחתי שהעובדה שאני כבר לא קפטן של ספינה גרמה לרמת הלחץ שלי לרדת ל- 0 ובטח אכלתי, ישנתי ונחתי טוב במשך השנים. הנחתי שגם ט'פול עשתה איתי יוגה וולקנית, טיילנו ושתיתי טוב – אז בחרתי להזדקן בצורה טובה.

מנחה מס"ב: האפקטים הויזואלים של "בין ערביים" היו מדהימים, פיצוץ כדור הארץ ואז ההתקפה על "אנטרפרייז". האם זה משפיע על עבודתך כשחקן, הידיעה שאפקטים של סרטים הולכים להיות כדי לתמוך במעשיי הדמות?

ס"ב: ובכן, אני חושב שהאפקטים כל כך מדהימים, הם מוסיפים כל כך למה שאנחנו עושים, שהגענו למצב שבו – אני שונא להגיד את זה – אנחנו מצפים לכך שזה יהיה כזה מדהים ומפוצץ.

ש: האם יש דיבוב מחדש מצדך ומצד ג'ולין ב"בין ערביים"?

ס"ב: אין דיבוב מחדש בחלל העמוק.

מנחה מס"ב: ועד כמה בדיוק הם התוודעו אחד לשנייה במשך 12 השנים שעברו?

ס"ב: הלוואי והייתי זוכר.

מנחה מס"ב: האם מישהו הזכיר את ההקשר ההיסטורי בפרק? "תינוקה של רוזמרי" ו"סטי אלפא 5"?

ס"ב: אני חושב שהחלטנו להראות סרטים רק מספריית פאראמאונט, כי, אני חושב, שזה חינם או שאנחנו מקבלים עסקה טובה.

מנחה מס"ב: הפרק של שבוע הבא יהיה "רחוב קרפנטר". בפרק הזה אתם חוזרים אחורה בזמן לשנת 2004. האם אתה מרגיש שמס"ב נוטה להסתמך יותר מדי על מסע בזמן בשביל רעיונות לסיפורים?

ס"ב: ובכן, אני חושב שפאראמאונט הצליחו להציג את רעיון מסע בזמן בצורה מוצלחת דרך הסוליבאן והמנהיג המסתורי שלהם וגם דרך דניאלס. אז ככה שזה לא נראה כאילו זה מגיע משום מקום. זה נושא שצריך להזהר איתו, אך עם זאת נאמר לי שהמעריצים אוהבים פרקים כאלו, וריק ובראנן עושים את כל המאמצים לכתוב דברים שהם מקווים שהמעריצים יאהבו. המסע בזמן הזה שייך בדיוק לסיפור, כי הרי הם יכלו לנסוע אחורה לכל זמן שהוא בהיסטוריית כדור הארץ, ובמקרה גמור, הם בחרו את עכשיו.

ש: איך היה להראות את כדור הארץ של שנה עכשיו ב"רחוב קרפנטר"? האם זה היווה אתגר?

ס"ב: לא, אני חושב שאחת הסיבות שבחרו את 2004, מבחינת עלויות הפקה, זה היה יותר קל לביצוע. וסיבה נוספת היא, נראה לי, שהפרק עוסק במלחמה בחיידקים, שזה נושא חם היום.

ש: מר באקולה, איזה פרק מהעונה השלישית היה הכי כיף לצלם? תודה רבה לך! ארצ'ר שולט!

ס"ב: בעייתי לענות, אך נראה לי שאת המערבון "כוכב צפון". אני רק מצטער שלא היתה לי הזדמנות לרכב (על סוס) במקום לנהוג במרכבה. "בין ערביים" במקום השני.

ש: מאוד אהבתי את הפרק "כוכב צפון" ורציתי לדעת אם הושפעת בילדותך מגדולי המערבונים כמו ג'ון ווין?

ס"ב: אני מעריץ ענק של מערבונים. אני זוכר בבירור שראיתי את "כיצד נכבש המערב" על מסך ענק. אני חושב שזה היה על אחד מאותם המסכים הגדולים של הסינרמה לפני שנים, וכל האיכות הקסומה של המערב הפרוע היה מפוצץ. אך אני אוהב את כל סוגי המערבונים. המערבון האהוב עליי ביותר הוא "שאיין". ואחד הפרקים הכי אהובים עלי מהסדרה המקורית היה המערבון באו.קיי קוראל – "רוח אקדח".

ש: האם פורת'וס מופיע בפרק ("דמיון")?

ס"ב: כן! פורת'וס מופיע ב"דמיון". שברנו את האיסור של עסקי השעשועים: אני עובד גם עם כלב וגם עם ילד.

ש: בשיחה קודמת ציינת כי "דמיון" הוא אחד מהפרקים הכי טובים שנעשו עד כה. מה, לדעתך, עושה את הפרק הזה לכל כך טוב?

ס"ב: אחד האלמנטים בפרק של הערב הוא שניתן כאן מבט "מסע בין כוכבים" על כל נושא השיבוט והאתיקה של השיבוט. זה יוצר הרבה קונפליקטים ביני לד"ר פלוקס כמו גם סיפור מסובך שבתקווה יפתיע גם אתכם.

מנחה מס"ב: תוכל לספר לנו קצת על "דחף" (Impulse)? זה נראה כמו סרט אימה על זומבים. עד כמה נהנית להרביץ לאותו זומבי שוב ושוב?

ס"ב: ובכן, כמובן שאתה אף פעם לא באמת מכה אף אחד, אז זה תמיד בקטע של לעשות "כאילו" בצורה הכי אמינה שאפשר. ברור שבאותו רגע בפרק שאני נגרר ומגיע לרגע שאני נאבק באותו זומבי בשטח סגור, יש כמות אדירה של לחץ ותסכול שיוצאים מארצ'ר. הדבר המוזר בכל העניין הוא שיש בכל זאת איזושהי עצבות אדירה בכל הפרק כי הוולקנים המסכנים האלה נדבקו במשהו ויצאו משליטה ולא יכולנו לעשות דבר כדי לעזור להם.

ש: שלומות מר באקולה. אנו רואים יותר מפן אחד באישיותו של ארצ'ר העונה. האם נהיה לך קשה לשחק את ארצ'ר עכשיו שהוא פוגש כל כך הרבה אנשים חדשים בחיפושו אחר הזינדי?

ס"ב: ובכן, האמת הבלעדית בחייו של אדם היא שהניסיון חיים עושה את האדם וגישתו כלפי אחרים והאתגר הוא לנסות להאחז במה שעושה אותך לאתה. וארצ'ר נבחן ב"מרחב" בכל כך הרבה רמות. הוא מגיע למקומות שמעולם הוא לא שיער שיגיע אליהם וזה עוד לא נגמר. ה"מרחב" שינה אותו לצמיתות, אך בתקווה, ובאותה נשימה, כשנצא משם יישאר קצת מארצ'ר הישן והוא יעלה שוב לפני השטח.

ש: מר באקולה, יש לי את הרושם שבעונה הנוכחית אתה תורם יותר מדעתך האישית מעבר לאישיותו של קפטן ארצ'ר. האם אני צודק?

ס"ב: אני לא חושב יותר משחשבתי בעבר. אני חושב שריק, בראנן ואני התחלנו את העונה באותה דעה על "לאן אנחנו רוצים שהדמות תגיע ויכולה להגיע ב"מרחב"'. ושכולנו רצינו לדחוף את ארצ'ר ולאתגר אותו לקחת החלטות ולהתמודד עם נושאים שיישנו אותו.

ש: מר באקולה: אחת מהסצינות של קפטן ארצ'ר האהובות עלי הן מ"חריגות" (Anomaly), בה פגשנו לראשונה בשיטת "תא הלחץ של ארצ'ר" בהליך החקירה. האם נראה שוב את הצד הזה של ארצ'ר, המוכן לכופף ואף לשבור את החוקים כדי להשיג תוצאות?

ס"ב: יהיו עוד הזדמנויות כאלו בעתיד. יש אפילו אלמנטים של העניין בפרק של הערב: "דמיון". ואני יודע על סיטואציות עתידניות בפרקים הבאים שממש יפתיעו אתכם.

ש: בסדרה "מסע בין כוכבים" המקורית "פדרציית העולמות המאוחדת" כבר היתה קיימת. האם תהיה התעסקות בהקמתה של הפדרציה בפרקים הבאים?

ס"ב: לפי הבנתי, רעיון הפדרציה היא עניין שייקרה בתחום התוכנית שלנו. מתי זה יקרה ואיך, אני לא כל כך יודע להגיד.

ש: האם אתה חושב ש"אנטרפרייז" נאמנה לקו הזמן של "מסע בין כוכבים" שכבר נוצר?

ס"ב: אני חושב שזה היה אתגר ענק לכותבים, ואני לא מתיימר להיות סמכות בסיפורת מס"ב, אז אני צריך לבטוח בהם עד כמה שניתן. בהתחשב בעובדה שזה מאוד מאתגר להיות קדם סיפור – וגם לספר סיפור טוב בדרך – הכותבים עשו כמיטב יכולתם לשים לב לפרטי ההיסטוריה, לא לאכזב את המעריצים ועדיין לתת סיפורים נהדרים. הכותבים מאוד מכבדים את חזונו של מר רודנברי וההיסטוריה של התוכנית. הכותבים נורא משתדלים להשאר בקו הסיפור.

ש: האם נראה אי פעם טריבלים ב"אנטרפרייז"?

ס"ב: לא כבר היה לנו אחד?

ש: "גלות" היה פרק קורע לב ממש, בסגנון "היפה והחיה". הסט היה חשוך ומוצל. מה היתה האוירה בזמן צילומי הפרק?

ס"ב: ובכן, לא הייתי הרבה באיזור לצד לינדה בסיפור, אבל אני חושב שהיא והכוכב אורח שלנו, מורי סטרלינג, עשו עבודה נפלאה. אני חושב שמורי עשה עבודה נפלאה ביצירת דמות בתוך המסיכה שהיא סימפטית ומסוכנת באותה העת. ואני תמיד אוהב את כל מה שלינדה עושה.

מנחה מס"ב: בסצינה שבה טארקווין מתחזה לארצ'ר כדי לשכנע את הושי להשאר, האם ניגשת לתפקיד בצורה אחרת (שכן זה לא היה באמת ארצ'ר)?

ס"ב: כן, בהחלט. צריך לחזור ולצפות בסצינה שוב, אבל היו רמיזות שניסיתי להכניס אשר מן הסתם לא יסגירו את הרעיון. אך בצפייה חוזרת יתנו לסצינה יותר עומק. ברור שהייתי צריך לשחק את הסצינה כמו ארצ'ר עצמו.

מנחה מס"ב: הפרק הקרוב "ממלכה נבחרת" (שהוקרן ב 14/1/04) עוסק בנושאים מאוד עדכניים. מה תוכל לספר לנו עליו?

ס"ב: ובכן, "ממלכה נבחרת" עוסק בחייזרים שמתעסקים עם מה שנראה לנו כפנאטיות דתית, בכל הקשור לכדורים (ספירות). אך מתברר שזה בכלל קשור לדבר אחר לחלוטין. עם זאת יש לזה בהחלט קשר למה שקורה במזרח התיכון במובנים רבים.

ש: קפטן, אני חייל במרינס. מה יחסך למרינס (מאקו) שנמצאים על ספינתך?

ס"ב: ובכן, הם עזרו לנו לא אחת. זו כנראה היתה אחת ההחלטות הכי טובות שלי להביא אותם איתנו. אתם תראו שבפרקים בהמשך יש לפעמים שהם מסבכים את העניינים, ואז נראה עד כמה תאהבו אותם.

מנחה מס"ב: עכשיו כשכבר חצי עונה מאחוריכם (13 פרקים) איך העונה הזו לדעתך בהשוואה לשתי העונות הקודמות?

ס"ב: ובכן, זו מן הסתם עונה מאוד קשה מבחינת הפקה ולו"ז וישנם קשיים בהבאת הפרקים למרקע. אבל באופן כללי, (העונה) הכי מספקת ובהחלט התגובה של כולכם, המעריצים, היתה חיובית בצורה מדהימה. ככה שהעבודה הקשה משתלמת.

מנחה מס"ב: Startrek.com רוצים להביע את תנחומינו לצוות ההפקה של "אנטרפרייז" על מותה בטרם עת של השחקנית האורחת קליי ווימייר (סג"מ קאטלר), ולמשפחתה וחבריה. קלי נפטרה לפתע בשבוע שעבר.

ס"ב: אני צריך ללכת כעת, אך אני מעריך את הזמן שלקחתם להתחבר כדי לשוחח איתי. היה ממש כיף וגורם לי להרגיש שאני בקשר הדוק עם המעריצים. עוד הייתי רוצה להוסיף שכל הצוות וההפקה של "אנטרפרייז" מאוד התעצבו ממותה של קלי ווימייר לאחרונה. לאלה מאיתנו שהכירו אותה, היא היתה בחורה יפה, מוכשרת ונהדרת. היתה לה רוח משובבת וכולנו נורא מתגעגעים אליה ואיבדנו כוכב עולה במשפחת "אנטרפרייז".

 


תרגמה מהאתר startrek.com: ורד קליין

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.