"מסע בין כוכבים" החדש – סיכום ביניים, שנה לסרט – מאת subatoi

נתחיל מהסוף – עוד פחות מ-365 ימים הסרט יוצא בארצות-הברית.

ב-18 בינואר, עוד פחות משלושה שבועות יוצא הטריילר הראשון, ומן הסתם יהיה זמין באינטרנט מהר מאוד לאחר מכן.

כבר 5 חודשים שאנחנו דואגים לעדכן אתכם בחדשות החשובות הקשורות לסרט באופן רציף כאן באתר המועדון. סקירה זו שלפניכם תסכם את כל החשוב והידוע לנו על הסרט לטובת מי שלא עקב, טרם התעדכן, או סתם רוצה להיזכר.

שימו לב – סקירה זו מעודכנת לסוף דצמבר 2007. התעדכנו בחדשות מינואר 2008 ואילך בארכיון החדשות או בעמוד הראשי של האתר.


 

לפניכם הטיזר-טריילר של "מסע בין כוכבים" החדש:

תאריך יציאת הסרט זז ל-8 במאי 2009. כתובת האתר הרשמי של הסרט, בו גם מופיע הטריילר בגרסה גדולה יותר: www.StarTrekMovie.com


נתחיל מהסוף – עוד פחות מ-365 ימים הסרט יוצא בארצות-הברית.

ב-18 בינואר, עוד פחות משלושה שבועות יוצא הטריילר הראשון, ומן הסתם יהיה זמין באינטרנט מהר מאוד לאחר מכן.

כבר 5 חודשים שאנחנו דואגים לעדכן אתכם בחדשות החשובות הקשורות לסרט באופן רציף כאן באתר המועדון. סקירה זו שלפניכם תסכם את כל החשוב והידוע לנו על הסרט.

 

בתחילה נפרגן לאתר TrekMovie, אתר יחסית חדש ובועט שממנו אנו לוקחים את רוב החדשות. הוא צעיר יותר מ-Startrek.com הרשמי, שנסגר לא מזמן בידי CBS, וצעיר גם מ-TrekToday המזדקן. מדובר באתר שקם כדי לספק את הרעב הטרקי, כדי להביא חדשות על כל מה שחדש בעולם הטרק, על פרקיה המחודשים וה"משופצים" של "מסע בין כוכבים" המקורית, ובמיוחד, כמו שמרמז שמו, על הסרט החדש הממשמש ובא. והוא אכן עושה את העבודה. הוא מביא חדשות מקיפות על עולם "מסע בין כוכבים", בעיקר על הסרט, מביא סקופים, מביא ראיונות עם אישים חשובים, בחלקם נדירים, ויש גם אנשי טרק שמבקרים בו ומגיבים בטוקבקים. ליאונרד נימוי ציטט מהטוקבקים שבו בכנס שהיה לפני מספר חודשים, ורוברטו אורסי, אחד מהתסריטאים של הסרט החדש, ציין שהוא ועמיתיו התחשבו בטוקבקים בזמן כתיבת התסריט. לסיום נספר שמפעיל האתר, אנתוני פסקלה, נכנס לפני מספר ימים לרשימת "עשרת הטרקים שתרמו לקהילה הטרקית" של אתר TrekCore.com. בקיצור, אם אתם מחפשים מקום להתעדכן בו בימינו, זה האתר.

ועכשיו, כשסיימנו את הגילוי הנאות והפירגון המתבקש, אפשר להתחיל את הביזנס. הסקירה האחרונה שהבאנו על הסרט פורסמה לפני 11 חודשים, הדברים שם לא עדכניים כל-כך, והדף נקרא כבר מעל 1270 פעמים. אז החלטנו שהגיע הזמן לדף חדש כזה, במיוחד מאחר ויש חדשות כה רבות מהחודשים האחרונים שלא כולם עקבו אחריהן, ולציון שנה לצאת הסרט.

אז נסכם, כאמור, את מה שידוע על הסרט, נתחיל בלי ספוילרים, בכלליות על הסרט, אחר-כך נמשיך עם דמויות ושחקנים (שעלולים להתפרש כספוילר לחלק מהאנשים) ונסיים בעלילות (שהן ספוילר בטוח לרוב האנשים, גם לכותב שורות אלה, ולכן זה לא יהיה חלק ארוך במיוחד). לפני כל חלק תבוא אזהרה, כך שמי שרוצה יוכל לפרוש בזמן.

אנו נמשיך ונעדכן בעמוד הראשי של האתר ככל שנוכל, את המשך החדשות ככל שיגיעו בחודשים הבאים.

קו הסיום

בין אם אתם מודעים לזה ובין אם לא, אנחנו בבצורת הארוכה ביותר אי-פעם בין סרטי מסע "בין כוכבים". מאז שהחלו סרטי הקולנוע לא עבר פרק זמן כזה כמו שעבר בין "נמסיס" לסרט הקרוב. זה ייקח עוד קצת זמן, אבל זה יגיע. בעוד בעולם הנוצרי חגגו השבוע את חג המולד, באותו יום ממש ציינו הטרקים ברחבי העולם שנה לצאת הסרט, שייצא בדיוק בחג המולד 2008.

שם

אין לו שם. עדיין. לפחות לא שם רשמי. אומרים שגם כשיהיה לו שם רשמי, הוא לא יכלול ספרות רומיות, כי "זה כבר לא אופנתי" בקרב סרטים (כבר מהסרט ה-7 לא היה מיספור בספרות רומיות בשמות הסרטים). ההערכות הן שהסרט פשוט ייקרא "מסע בין כוכבים", קצר וקולע. הבעיה תהיה כשאנשים ינסו לא להתבלבל בין "מסע בין כוכבים" הסרט של 2008, "מסע בין כוכבים" הסדרה המקורית, והסרט הראשון שנקרא רשמית "מסע בין כוכבים: הסרט". יהיה קצת מבלבל. בינתיים יש מי שקורא לו "מסע בין כוכבים 2008", "מסע בין כוכבים (סרט)" או פשוט "מסע בין כוכבים 11".

ההתחלה

ההכרזה הראשונית על הסרט היתה כבר באפריל 2006, וכבר אז שודך לסרט ג'יי.ג'יי אברמס. בפברואר 2007 הוכרז שהסרט ייצא בחג המולד 2008. דיווחים על הכנות לסרט חדש היו קיימים זמן רב, בערך מאז יציאת "נמסיס". היו דיבורים על תקופות שונות שהסרט יעסוק בהן, אולם כשיצא הפוסטר הראשוני, ההערכות והספקולציות נגמרו. הסרט יעסוק בתקופת TOS, הסדרה המקורית, וככל הנראה ביחסיהם של קירק וספוק (על-פי צבעי הפוסטר שתואמים את צבע מדיהם של השניים). חשוב לציין שהעלילה תהיה קודמת לסדרה המקורית עצמה, כלומר פריקוול.

ג'יי.ג'יי. אברמס הוא האיש שאחראי ל"אבודים" המצליחה, "זהות בדויה", "פליסיטי" ו"משימה בלתי אפשרית 3". איש שהרבה אנשים מעריכים, גם אם לא אוהבים את יצירותיו. הוא גם שייך, לפחות מבחינה טכנית, לדור הטרקים ההוא, כיוון שנולד חודשיים וחצי לפני שידור הפרק הראשון של "מסע בין כוכבים". לאחר התלבטויות רבות, הוא החליט לביים את הסרט ולא רק להפיק אותו. למעשה הסרט הוא חלק מחבילה עליה חתם מול פראמונט, ויש האומרים שהוא התנה את העסקה כולה בסרט זה.

שני התסריטאים של הסרט הם רוברטו אורסי ורוברט קורצמן, אותו צמד שכתב גם את סרט "הרובוטריקים" ואת "משימה בלתי אפשרית 3" (בכלל, אברמס אוהב לעבוד עם אנשים שכבר עבד איתם בעבר). אורסי, אגב, הוא הטרקי שבין השניים. הם סיפרו בהזדמנויות שונות שבזמן הכתיבה שמרו לידם את האנציקלופדיה והכרונולוגיה של "מסע בין כוכבים", ואורסי סיפר על היותו טרקי מושבע (הוא יותר בקטע של TNG, יש לו טלפון בצורה של האנטרפרייז ויש לו כל פייזר שיצא אי פעם, והוא ראה הכל – אך לא את כל הסדרה המצוירת), על תהליך העבודה (הוא התייעץ עם הדוד הטרקי שלו, וכולם התייעצו עם הנשים שלהם, הם צפו בלא מעט בפרקים והתחשבו(!) בטוקבקים של המעריצים ב-TrekMovie). אורסי גם סיפר שתהיינה הפתעות לחובבי הסדרות החדשות שתפוזרנה בסרט.

עוד הם אמרו שבסרט יהיו למעשה שני סרטים – הסרט יפנה גם לקהל טרקי, וגם לקהל חדש. או כמו שאחד המפיקים, דיימון לינדלוף, ניסח את זה: "אנחנו מנסים לכתוב סרט שגם הטרקים וגם אמא שלי מניו-ג'רזי יבינו ויאהבו".

בשלב מסוים פורסם כי האנטרפרייז תופיע בסרט. זה אולי לא כזה מפתיע, אבל יש בזה משהו חדשני, שכן האנטרפרייז המקורית, בצורתה המקורית לפני השיפוצים, לא הופיעה מעולם על המסך הגדול. בכל הסרטים הופיעו גרסאות משופצות מעט שלה.

כיום

הצילומים התחילו ב-7 בנובמבר. לסרט יהיו הרבה צילומי שטח וכבר היו הדלפות ממספר מקומות בהם היו צילומים. חלק מהבמות בהם יהיו צילומים במגרשי פראמונט הן במות בעלי עבר טרקי עשיר, חלקן חוו צילומי "מסע בין כוכבים" כמעט ללא הפסקה, מסוף שנות ה-70 ועד לסיום "אנטרפרייז". הסרט יכלול כמות חסרת תקדים של סטים וגם התקציב שלו הוא ככל הנראה הגדול ביותר לסרט טרק. הצילומים יימשכו עד חודש מארס, וזו תהיה תקופת הצילומים הארוכה ביותר מאז הסרט הראשון בסדרה.

היו דיבורים על צילומים שיתקיימו בפעם הראשונה (עבור סרט טרקי) מחוץ לארצות-הברית, באיסלנד, אולם לא ברור אם הדבר ייצא לפועל בסוף.

שביתת התסריטאים בהוליווד, אגב, לא הזיקה לסרט, שכן התסריט הושלם לפני שזו החלה. אך בכל זאת השביתה מגבילה את אברמס וצוותו בכך שאסור להם לשנות ולו מילה אחת בתסריט, ואברמס כבר ציין שזה הפריע לו, כשרצה בכל זאת לשנות משהו.

יצויין שאברמס מצליח לשמור על מעטה הסודיות הקשיח סביב הסרט, כמו שעשה לסרט האחר שלו – Cloverfield, שעד היום, 3 שבועות לפני צאת הסרט, לא ברור בדיוק מה קורה בו. אברמס החתים על סודיות, לא עשה אודישנים עם התסריט, לא נתן לאנשים לקחת את התסריט הביתה וכד'.

לפני מספר שבועות נודע סופית שבצמוד לעלייתו לאקרנים של Cloverfield, ב-18 בינואר, יהיה גם טריילר ראשוני (מה שמכונה teaser trailer) של "מסע בין כוכבים". לא ברור אם הוא יהיה צמוד לסרט גם בבתי הקולנוע אצלנו, אך מן הסתם הטריילר יהיה זמין רשת הרבה לפני שהסרט יגיע אלינו, ככל הנראה ב-31 בינואר.

המעריצים הרעבים נאלצים להתאזר בהרבה סבלנות, שכן מלבד שני פוסטרים רשמיים שפורסמו, לא פורסם דבר. לא פרטים עלילתיים מסודרים ולא פרטים ויזואליים. הם ממתינים לתמונות רשמיות, שאולי יגיעו עם הטריילר. בינתיים הם מסתפקים בתמונות פפראצי בלבד, כמו אלה שכאן (ללא ספוילרים. אחרות מספיילרות נביא בהמשך, בפרק על הדמויות).

התקווה שקיימת בקרב היוצרים (ובטח בקרב פראמונט) היא שהסרט "יתניע" מחדש את הזיכיון הדועך. השחקנים חתומים לסרטי המשך (סיקוולים לפריקוול), אם יהיו, ואולי אפילו ייצא מזה משהו טלוויזיוני, לכו תדעו.

דילמות

הדילמה העיקרית המטרידה את המעריצים, מעצם הגדרתו של פריקוול, היא הנאמנות למקור. הטרקים ידועים באדיקותם/פנאטיותם בנושא פגיעה ב"קאנון", כלומר סתירה של עובדות שבוססו בחלקים אחרים של "מסע בין כוכבים". המעריצים לא סולחים מהר ולא שוכחים בכלל. הרעיון לפריקוול עצמו, לא סותר דבר. ב"קאנון" המוכר לא פורסם הרבה כיצד נפגש הצוות המקורי ומה היה לפני משימת חמש השנים.

החדשות הטובות הן שאנשי הסרט החדש מודעים לעניין. מאחר וחלקם טרקים בעצמם, ואפילו טרקים אדוקים, הם רגישים לעניין, וחשוב מכך – מבינים אותו. בניגוד לאחרים בעבר שידעו על הפנאטיות הזו אך לא כל-כך התחשבו בה, הפעם הם מודעים לסוגיה ומבינים אותה, כי הם "מגיעים מאותו מקום".

החדשות ה(אולי)רעות הן שלא בטוח מה יהיה בפועל. כמעט בכל ראיון שהיה עם התסריטאים, הם הדגישו את הנאמנות למקור, את תשומת הלב, את כיבוד העבר והמסורת וכד'. גם בראיונות שקוימו לאחרונה, חלק מהשחקנים סיפרו על הנאמנות לדמויות ולרוח "מסע בין כוכבים". אך מדי פעם, במינון נמוך מאוד בכל זאת שוחררו רמזים לחידושים, לרוח חדשה של "מסע בין כוכבים", לראייה חדשה. Reimagine, כמו שהם אוהבים לומר. זה אמנם כללי, אך גם לא ברור. לא ברור אם רק הגישה תהיה שונה, או שגם הדמויות עצמן תהיינה שונות. ומה לגבי המדים? והעיצוב של הגשר?

וזה עוד בלי שהזכרנו את השמועות על שינוי כלשהו במבנה האנטרפרייז הכל-כך מוכרת, שעוררו כעס רב בקרב חלק מהמעריצים.

יצליח לא יצליח

קשה לנבא מה יהיה עם הסרט, אם יצליח או לא. בחו"ל יש מעריצים שלא בדיוק מאושרים מהנגיעה ב"מסע בין כוכבים המקורית", וחוששים מסתירות ומהרס כל מה שמוכר. מצד שני, יש מי שמאוד מתלהב, שמאמין באברמס, ושרוצה לבנות הכל מחדש. וכמובן שיש גם הרבה גוונים של אפור, מי שחושש משינוי אך סומך על אברמס ואנשיו.

המעריצים בארץ הם סיפור אחר – בארץ הסדרה המקורית פחות אהודה בימינו, ויש חשש שמעריצים רבים שלא רצו לגעת בה עד היום, לא יתחברו כל-כך לסרט. אולי כדאי להם לנסות לבדוק אותה במהלך השנה הקרובה, כדי להכיר, ולו במעט, את הדמויות, את הדינמיקה ביניהן, את העולם של הסדרה המקורית. אפשר לעשות זאת באמצעים שיקלו על ה"התמודדות עם סדרה של הסיקסטיז", שעשויה להיות מעט בעייתית לצופי שנות ה-2000. אפשר לצפות בפרקים המשופרים דיגיטלית, שחוסכים את האפקטים המיושנים. אפשר לצפות בהפקות החובבים השונות, שחוסכות בחלקן את האפקטים המיושנים ובחלקן את הסיפורים האנמיים.

עד כאן העדכון השוטף נטול הספוילרים. בפרק הבא המובא כאן למטה, על השחקנים והדמויות המתבקשות מהעלילה, לא כולל דמויות משניות. הכתוב לא אמור להוות הפתעה לאיש, גם לא למי שקרא את הנ"ל.

לטובת מי שנפרד מאיתנו כבר עתה, נביא כבר כעת את הקישורים שמסיימים בדרך-כלל סקירות מעין זו:

הסקירה הישנה שלנו, שמכילה מידע (מיושן) על הסרט, דיון ב"סרט טוב או רע" ועוד קצת "יצליח לא יצליח", ועוד.

דף המרכז פרטים כללים על הסרט באתר TrekMovie

שימו לב – סקירה זו מעודכנת לסוף דצמבר 2007. התעדכנו בחדשות מינואר 2008 ואילך בארכיון החדשות או בעמוד הראשי של האתר.


דמויות ושחקנים – בסיסיים

מטבע הדברים, כשמדובר על תקופת TOS והאנטרפרייז המקורית, יופיעו בסרט דמויותיה. לא כל-כך מפתיע, נכון? יש לציין שעדיין לא ברור אם הסרט יציג את ההרפתקאה הראשונה של הצוות ביחד, או משהו אחר, קרוב כרונולוגית.

באירוע מיוחד בכנס בסאן-דייגו בחודש יולי, פורסמו השמות הראשונים של שחקנים בסרט – ליאונרד נימוי, ספוק המקורי שישוב לגלם את הדמות לראשונה מזה שנים רבות, וזכארי קווינטו, שיגלם את ספוק הצעיר. קווינטו מוכר לחלקכם מהסדרה "גיבורים", שם הוא מגלם את דמותו של סיילר. קווינטו סיפר מדי פעם מאז על ההתקדמות שלו בהכנות לתפקיד החדש, הן המנטליות והן הפיזיות (התאמן על סימן הברכה הוולקנית לא מעט זמן). קווינטו היה הראשון שסיפר שהוא חתום לסרטי המשך, אם וכאשר יהיו. לאחרונה הוא אף התראיין עם גבות חצי מגו
לחות. והוא גם היה הראשון שתמונותיו הודלפו בידי פפראצי, מאופר כספוק.

שיתופו של נימוי היה חשוב מאוד למעריצים, ולכן, סביר להניח, גם למפיקים. שיתופו של השחקן הותיק והאהוב בסרט חשובה לצופים בתור אקט של "העברת לפיד", בתור אישור סימבולי מ"הטרק הישן" ל"טרק החדש", בתור מתן גושפנקה. נימוי שב והדגיש שהוא אוהב את התסריט וסומך על אברמס, ולא היה שב מפרישתו סתם. הוא אמר עוד שהתפקיד שלו בסרט אינו סמלי בלבד.

קווינטו ונימוי בילו הרבה יחד לפני תחילת הצילומים, וקווינטו החמיא לנימוי והביע את הערכתו כמעט בכל ראיון.
לתפקיד החשוב של ג'יימס ט. קירק לוהק השחקן כריס פיין, שכיכב לא מזמן בסרט הקולנוע "בליינד דייט". בניגוד לעמיתו קווינטו שהתראיין פעמים רבות, פיין טרם פצה את פיו בפומבי בקשר לסרט. יש לציין שנוצר הרושם, שגם נתמך במספר רמזים, שעלילת הסרט תיסוב בעיקר סביב דמותו של ספוק, וכך, אולי לראשונה, קירק יהיה משני לספוק. מוזר, לא? אגב, אחד המפיקים אמר לא מזמן שיש כימיה בין קירק וספוק החדשים, שזה חשוב מאוד. פיין הוא איש הצוות השני והאחרון שנתפס בתמונות פפראצי.

קארל אורבן יגלם את דמותו של ד"ר לנארד מק'קוי האהוב. הוא מוכר בתור אאומר מ"שר הטבעות" והופיע גם מספר פעמים ב"זינה". בראיונות לאחרונה ציין שמק'קוי עדיין יהיה אותו אדם אהוב, חם-מזג והומניסט שאנו מכירים.

סיימון פג האנגלי יגלם את דמותו של מונטגומרי "סקוטי" סקוט. פג הופיע ב"משימה בלתי אפשרית 3" של אברמס, ומוכר מ-Shaun of the Dead.

ג'ון צ'ו (המבוגר בעל הבייבי-פייס) יגלם את דמותו של היקארו סולו. צ'ו מוכר מ"אמריקן פאי" ו"הרולד וקומאר".

זואי סלדנה תגלם את דמותה של אוהורה, שאולי תנצל את ההזדמנות ה(כנראה)אחרונה ותקבל שם פרטי רשמי אחרי 42 שנים.

ואחרון חביב – אנטון ילצ'ין, בן למהגרים יהודים מרוסיה יגלם את פאבל צ'כוב (שבמקור, אגב, גילם וולטר קניג, שאף הוא היה בן למהגרים יהודים מרוסיה).

חלק מהשחקנים הצעירים הודו שהם לא ממש מכירים את "מסע בין כוכבים", אך הבטיחו שיעשו שיעורי בית.

בבורסת השמות שפרחה לפני ההודעות על הליהוקים הרשמיים, התגלגלו בין השאר השמות מאט דיימון (לתפקיד קירק), רובי וויליאמס (כנ"ל), אדריאן ברודי (ספוק), גארי סיניס (מק'קוי), כריס דוהאן (הבן של סקוטי המקורי, לתפקיד סקוטי), פול מקגיליון (שמגלם את ד"ר בקט הסקוטי ב"סטארגייט אטלנטיס", לתפקיד סקוטי).

תמונות של כל שחקני הקאסט הראשי של הסרט מול הקאסט הישן, מאתר StarTrek.com המנוח

רשימת השחקנים (המלאה, כולל דמויות לא ראשיות שלא עסקנו בהן עדיין) ב-TrekMovie

בפרק הבא המובא כאן למטה – שחקנים שיגלמו דמויות קצת פחות מתבקשות וברורות. גולשי האתר הקבועים  כבר מכירים אותם.


דמויות ושחקנים – המשך

מעבר לדמויות הברורות, כלומר הקאסט הראשי של TOS שלוהק מחדש, יופיעו בסרט עוד דמויות המוכרות מ-TOS. דמויות אחרות לא נכנסו לסרט כדי לא "לדחוף אותן בכוח", והן יוכנסו, אולי, לסרטי ההמשך. מי שכן יופיע:

בראש ובראשונה – כריסטופר פייק. כצפוי, אולי, מפריקוול, נזכה לראות בו את מפקדה של האנטרפרייז לפני קפטן קירק. את הדמות יגלם השחקן ברוס גרינווד, שאפשר לראות בימים אלה בסרט "אוצר לאומי: ספר הסודות" בתור נשיא ארצות-הברית. גרינווד גם גילם את הנשיא קנדי בסרט "13 ימים". הטענה העיקרית נגדו היא שהוא מבוגר ממה שהיה ג'פרי האנטר המנוח בעת שגילם את פייק בשנת 64', והחששות הן שהוא אכן ייראה כך על המסך. אגב, בין שאר השמות שהוזכרו לתפקיד פייק במסגרת השמועות היה טום קרוז.

את הנבל הראשי של הסרט, מישהו בשם נרו (Nero), יגלם השחקן האוסטרלי אריק באנה, שאולי מוכר לאנשי הז'אנר כמי שגילם את הענק הירוק בסרט "הענק", ואולי מוכר לישראלים בתור "אבנר" ב"מינכן" של ספילברג (שאגב, ביקר על סט הצילומים). היו השערות שלדמות הנבל ילוהק שחקן מוכר בעולם הקולנוע, כיוון ששאר הקאסט די אלמוני, ובין המועמדים היה ראסל קרואו, למשל. קשה לומר שבאנה הוא מהשורה הראשונה של השחקנים, אבל הוא בהחלט שם מוכר יחסית לאחרים.

לנרו יהיו כנראה שני מלווים צמודים, ואחד מהם הוא גנרל אייל (Ayel), שיגלם השחקן קליפטון קולינס.

מלבד באנה, יש עוד שם שמוכר – ווינונה ריידר, שתגלם את אמנדה, אימו האנושית של ספוק. בזמן הפרסום הראשוני בעיתונות היתה טעות קטנה בפרסום כשהיא הוצגה כ"אימו הוולקנית של ספוק", מה שגרם להרבה זעם בקרב המעריצים, אך הטעות תוקנה מהר בהודעות הבאות. ריידר מוכרת מסרטי ז'אנר ולא-ז'אנר רבים, כמו: "ביטלג'וס", "המספריים של אדוארד", "הנוסע השמיני: התחייה" ועוד. לצידה יגלם השחקן בן קרוס את דמותו של סארק, אביו של ספוק.

לא רק הוריו של ספוק יופיעו בסרט, אלא גם הוריו של קירק. בניגוד לזוג הראשון שנראה על המסך מספר פעמים, את הזוג השני איננו מכירים כלל. את האם, ווינונה קירק, תגלם השחקנית ג'ניפר מוריסון המוכרת בתור ד"ר קמרון בסדרה "האוס". דמות האב, ג'ורג' סמואל קירק, יגולם בידי השחקן האוסטרלי כריס המסוורת' שמופיע (בין השאר) באופרת הסבון "קרוב רחוק".

עוד אורחת מוכרת היא רייצ'ל ניקולס מהסדרה "זהות בדויה", שתופיע בתור בת לגזע אוריון (ירוקי העור). לא ידוע אם תגלם שפחה מהסוג המוכר.

פול מק'גיליון מ"אטלנטיס", שהפסיד במירוץ לתפקיד סקוטי, שובץ בסרט בכל זאת בתפקיד קטן, לא ידוע איזה.

סוניטה הנרי היא השם האחרון שנודע שהשתתפה בצילומים. היא הופיעה בתפקיד קטן ב"אלמנט החמישי", ואמרה שהשתתפה בסצנה חשובה מאוד בעולם "מסע בין כוכבים".

ולסיום – השחקן גרג גרונברג, שמוכר גם מ"זהות בדויה" ו"גיבורים" הוא חבר של ג'יי.ג'יי. אברמס. הוא מופיע ברוב הפרויקטים של חברו, אך עדיין לא ידוע אם ישתתף בפרויקט הזה. גם ג'ניפר גארנר מ"זהות בדויה" הזכירה בתקופה מסוימת שהיא עשוי להופיע בסרט. זה כנראה לא יקרה בסופו של דבר.

רשימת השחקנים המלאה ב-TrekMovie

דף הסרט ב-IMDB

סוגיית שאטנר

שאטנר, הו שאטנר. אפשר לומר ששמו של וויליאם שאטנר מופיע בחצי מדפי האינטרנט הקיימים ברשת, וזו לא תהיה הגזמה פראית. מלכתחילה היה רצון מסוים ששאטנר ונימוי יופיעו ביחד בסרט החדש. לאחר שנודע שרק נימוי מופיע בו, החל העיסוק האינסופי בסוגיית שאטנר. היתה תקופה שהקפטן המקורי של האנטרפרייז התראיין ללא סוף, אך לאחרונה זה נרגע מעט. בראיונותיו התרעם על כך שלא צירפו אותו, התמרמר, התעצבן, לפעמים אמר שלא אכפת לו, או שהוא מאוכזב. תלוי מה היה מזג האוויר באותו יום.

הופיעו גם לא מעט ידיעות שהתיימרו להיות בלעדיות ומוחלטות וסופיות ורשמיות, שטענו ש"שאטנר אכן יופיע בסרט", או ש"שאטנר לא יופיע בסרט בסופו של דבר". נדנדת שמועות זו המשיכה לטלטל את הקהילה (או לפחות חלקה שבאמת היה אכפת לו) בכל פעם מחדש. המצב כרגע הוא ככל הנראה שהעניין עדיין לא סגור סופית. המפיקים הודיעו מלכתחילה שישמחו ששאטנר ישתתף בסרט, אך הם לא רוצים "לדחוף אותו בכוח" לעלילה, אלא רק אם יימצא לו תפקיד הולם, שלא ייראה מאולץ.

הם אומרים שקשה להכניס את קירק לעלילה, כיוון שקירק מת בסרט השביעי. מזה משתמע שספוק המבוגר יהיה בתקופת אחרי הסרט השביעי. למה לא לשים את ספוק בין הסרט השישי לשביעי, כשקירק עדיין חי? כנראה שיש להם סיבה שמגבילה אותם.

התסריט אמנם נעול מפני שינויים עד לסוף שביתת הכותבים בהוליווד, אך זה לא אומר שלא יחליטו להכניס את שאטנר בסופו של דבר, לכשהיא תסתיים. עד לסוף הצילומים יש עוד זמן רב.

בכל מקרה, אוהבי ושונאי שאטנר ממשיכים להתכתש ביניהם כל העת, ויש קבוצה שלישית שבטוחה שכל ה"מריבה" היא רק דרך להגביר את הבאזז התקשורתי לקראת הסרט, ששאטנר למעשה בפנים והוא רק משתף פעולה. הכל יכול להיות. בחו"ל הוא תופס כותרות כל פעם מחדש בנידון.

בחלק האחרון המובא כאן למטה – עיסוק קצר בעלילות ופרטים שכן ידועים על העלילה.עלילות

מאחר וכותב שורות אלה משתדל (ככל שניתן) להימנע מספוילרים גדולים ומשמעותיים, חלק זה יהיה מעט דל, לא שלם, ויכיל סימני שאלה. כמו כן, מטבע הדברים, חלק מהספוילרים הם שמועות, ואין לראות בכתוב להלן דברים סופיים ומוחלטים.

נתחיל בטריילר הממשמש ובא – היו דיבורים בזמנו על כך שבטריילר נראה את האנטרפרייז בבניה.

מה שידוע בודאות הוא שנרו, הנבל של הסרט הוא רומולאני. מה שמשתלב עם שמועות שהיו בשלב מסוים לגבי העובדה שהסרט יעסוק ברומולאנים שיחזרו בזמן וינסו להרוג את קירק (או משהו בסגנון), ספוק מהעתיד יגלה זאת ובצורה כלשהי, יזהיר את ספוק מהעבר. לא ברור (לכותב שורות אלה) אם זו אכן עלילת הסרט.

עלילה אחרת (או אותה אחת?) עירבה את ה"גארדיאן" מהפרק City on the Edge of Forever, אך התיאוריה ככל הנראה הופרכה.

עוד משהו שידוע בודאות הוא שאמו של קירק מופיעה בהריון בסרט. זה, בשילוב העובדה שהוריו של קירק מאוד צעירים (השחקן שמגלם את האב צעיר יותר מהשחקן שמגלם את קירק עצמו) מחזק את ההשערה שהוריו של קירק יופיעו בתור פלאשבק או משהו בסגנון. אולי אפילו נראה את הלידה של קירק…?

היו דיווחים על צילום באיזור הסלעי המוכר לחובבי "מסע בין כוכבים", איזור ששימש בתור רקע למספר כוכבים שונים שנראו בסדרה. הפעם הוא משמש על פי הדיווחים בתור הנוף של וולקן, כמו שהיה גם בעבר. בנוסף התקיימו צילומים במספר מבנים.

לסיום – TrekMovie אישר בחג המולד שבסרט יופיע טריבל!

ולסיום סיומת – תמונות של מישהי במדים שצולמו בידי הפפראצי. לא ברור באילו מדים מדובר.

עד כאן. חובבי ומחפשי הספוילרים יוכלו למוצאם ב-TrekMovie, שמדווח עליהם מדי פעם ואולי באתרים אחרים ברחבי הרשת שמתמחים בעניין.

אנו נמשיך לעדכן בעמוד הראשי של האתר בדברים הקונבנציונליים יותר, כמו שעשינו בחודשים האחרונים, ככל שנוכל.

מחשבה אחת על “"מסע בין כוכבים" החדש – סיכום ביניים, שנה לסרט – מאת subatoi

  1. פינגבק: פיין פוצה פה, הטריילר שבדרך, עוד שחקן, ספוילרים והגבות של קווינטו | סטארבייס972 | The Last Outpost

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.