סטארבייס 972 מראיין את ג'יילס אסטון – מאת רונית אפטר (RoniRA)

giles_inter3

ב-30 במאי הגיע אלינו לארץ ג'יילס אסטון, הכפיל הרשמי של פטריק סטיוארט. אסטון כיבד אותנו בנוכחותו יום לאחר הגיעו באירוע "אקס מן המפלט האחרון", באירגון מועדון "סטארבייס".

בראיון זה ג'יילס מדבר על דברים שונים, ביניהם ילדותו, הדמיון שלו לפיקארד, כיצד זה השפיע על חייו, דמותו של פיקארד, ילדים וגם ברווזי גומי.

הראיון עם ג'יילס אסטון לפניכם.

 

ב-30 במאי הגיע אלינו לארץ ג'יילס אסטון, הכפיל הרשמי של פטריק סטיוארט. אסטון כיבד אותנו בנוכחותו יום לאחר הגיעו באירוע "אקס מן המפלט האחרון", באירגון מועדון "סטארבייס". את פניו של ג'יילס קיבלו חברי המועדון, חובבי מד"ב וצוותיי טלוויזיה – שהותו בארץ סוקרה בגיא פינס (ערוץ 3 בכבלים), בערוץ ישראל 10 בכבלים ובערוץ +Yes 10 בלוויין (חלק מהסיקורים נמצאים במדור הוידאו של האתר), כמו כן ניתן למצוא סקירה קצרה ומעניינת של אירועי ה-31 במאי של זיו קיטרו בקישור בתחתית הדף.
ג'יילס השתתף באירוע תחילה כקפטן פיקארד, הצטלם, ענה על שאלות, הצטלם יחד עם כמה מחברי האנטרפרייז והופיע לאחר מכן על הבמה. לצערי, לא הייתי בו, אך שמעתי כי היה משעשע.giles_inter1
לאחר מכן עבר לתחפושת של פרופסור אקס ולכיסא גלגלים, סיפר מעט על על הדמות ועל אופן ההזדהות שלו איתה, הנחה את תחרות התחפושות והצטלם עם הנוכחים במקום. במהלך שהותו בארץ בת השבוע ימים, ג'יילס הספיק לבקר באתרים רבים וחשובים בארץ, כגון ירושלים ויפו – ביקורים אשר לטענתו הוא נהנה מהם מאוד. הוא גם רקד בכל מועדון תל אביבי עד השעות הקטנות של הבוקר.
ביום שני נפגשתי לראיון עם ג'יילס בדירה של ידידה בת"א. מהראיון שלי עם ג'יילס יצאתי מוקסמת, ג'יילס התגלה שלא במפתיע כגבר אינטליגנטי במיוחד, שנון, בריטי ומאוד מאוד צעיר, הן בנפש והן במראהו. מהכרות עם ג'יילס אפשר לראות שהוא מנהיג אמיתי שיודע להוציא את המיטב מסביבתו.
בראיון זה הוא היה המוביל ופעל הן על תקן של מרואיין ואפילו על תקן מראיין.
מהיכרותי הקצרצרה עם ג'יילס למדתי עליו שהוא אדם בעל אישיות מאוד ססגונית, מיוחדת ומורכבת ושכל רגע בנוכחותו הוא רגע לא טיפוסי ובלתי נשכח. כמו כן, ג'יילס הוא בעל כריזמה אדירה וקול סמכותי, יציב ונעים.
לאורך כל הראיון ג'יילס לא הפסיק להרעיף שלל בדיחות ואף חיקויים קורעים מצחוק של קפטן פיקארד, כפי שאתם יכולים ודאי לנחש הוא בחור מאוד מצחיק ואסור לשתות חלב במחיצתו (בקטע של 'חלב נשפך מהאף מרוב צחוק'). הוא וירטואוז אמיתי עם לוק של כוכב הוליוודי. ומדוע הוא לא מגיע להוליווד? באמת שאין לי מושג.

ג'יילס פגש אותי בשעות הצהריים, בקושי, לאחר שבילה במועדונים עד 5 לפנות בוקר וכמעט ללא שינה. הוא לבש חולצה של "The trouble with tribles", בהתאם לאווירה. לאחר שיחה נעימה ומשעשעת על מלפפונים, תפיסות עולם, ה-6.6.06 ועוד התחלנו בראיון.
מתי גילית שאתה דומה לפטריק סטיוארט?
לא בדיוק גיליתי את זה, חברים שלי אמרו לי זאת במשך שנים על גבי שנים. אני רק חשבתי שזה מצחיק, ולא הייתי מסתובב ואומר "הו, האין אני נראה בדיוק כמו פטריק סטיוארט?". לא, אחרים עשו זאת.
חבר ותיק שלי, ניל, נהג לקרוא לי עוד לפני הרבה זמן קפטן פיקארד. מצאתי את זה מאוד משעשע ומצחיק, אך לא ממש עשיתי משהו בנוגע לזה כי עבדתי קשה ועבודה היא חלק מאוד גדול וחשוב  בחיי.
ואז, לפני 6 שנים, חבר שלי אמר לי שאני חייב להשיג לעצמי חליפה של קפטן פיקארד.  וכך עשיתי. ואז בעצם התחלתי לעשות את זה בעצם [להופיע כפיקארד].
הייתה איזו אישה קשישה אחת, שניגשה אלי בחנות ושאלה אותי "אתה לא האיש ההוא מהטלוויזיה?". חשבתי שזה ממש מצחיק. ואז מישהו אחר ניגש אלי באותו שבוע ואמר לי בדיוק את אותו הדבר. אז אמרתי לעצמי "אוקיי… אני נראה כמו פטריק סטיוארט".
כשאנשים ניגשים אלי בבר ואומרים לי "אתה נראה כמו פטריק סטיוארט" זה ממש גורם לי לחשוב "וואו, אני באמת דומה לו".
איך השפיע עליך הדמיון לפטריק סטיוארט?
בהתחלה חשבתי שזה מאוד מוזר, כי תמיד חשבתי שאני נראה כמו ג'יילס. אבל זה שינה את חיי לטובה כי הייתי ילד מאוד ביישן, ביישן בצורה מסיבית.
אתה לא נראה ביישן.
לא, עכשיו לא.
ספר לי איך עשית את זה.
אני לא יודע. העניין הוא שיש לי הורים ויקטוריאנים, כלומר היו לי, אבי נפטר השנה.
אז היו לי הורים ויקטוריאנים מאוד, הם היו מאוד מאוד נוקשים. ואני חושב שהם בעצמם היו ביישנים בתור ילדים. אז בעצם לא יכולתי לדבר עם בנות בסביבות גילאי 14-16. לא יכולתי לתקשר.
אז איך זה השפיע עלי? זה השפיע עלי לטובה כי הצלחתי לתקשר, הצלחתי להתמודד עם זה. ועובדה היא שאני מאוד אוהב להתחפש. תמיד אהבתי להתחפש. זה עזר לי להיות מסוגל לעמוד על במה, לפני זה לא הייתי מסוגל לעמוד על במה ולהופיע מול מצלמות. לפני 10-15 שנה לא הייתי מסוגל לעשות את זה.
היום מאוד נוח לי עם זה, לפעמים נתפסת לי הלשון ואני שוכח מה רציתי או הייתי צריך להגיד אבל זה מגיע עם הניסיון. זה היה מקור השפעה טוב מאוד.
giles_inter2מה עושה אותך מאושר?
לכייף,להנות.
מהו כיף בעיניך?
אני מאוד אוהב לתקשר עם אנשים, אני מאוד אוהב לרקוד, ליהנות.
אני אוהב לצאת, אני אוהב להיות עם אנשים, אני אוהב לטייל ואני מאוד אוהב לנסוע במכונית שלי. היא מאוד יפה, מאוד עתיקה. אז זה באמת מה שעושה אותי מאושר, אני אוהב לנסוע במכונית שלי, לבקר בגלריות לאומנות, במוזיאונים, אני אדם מאוד אומנותי.
האם אתה יכול להזדהות עם הדמויות של פרופסור אקס וקפטן פיקארד?
כן, אני יכול להזדהות איתם,הם מאוד מיוחדים.
הם מתווכים, הם שגרירים, ובדרך מסוימת זה מה שאני אוהב לעשות. אני לא שתלטן, אני מקווה שאני לא שתלטן.
למען האמת אני מאוד אוהב לנסוע בכיסא גלגלים, זה מאוד מצחיק. אני מאוד אוהב כשדוחפים אותי בכיסא גלגלים, זה מצחיק.
אז בהמשך לשאלה, אני יכול בהחלט להזדהות עם פיקארד ופרופסור אקס, הם אנשים מובחרים ויש להם אמות מוסר גבוהות במיוחד, הם מנהיגים. לא הייתי מגדיר את עצמי כמנהיג, אני אוהב להיות עם השבט, אני אוהב להיות מעורב, ללכלך את הידיים וסתם לשבת בכיסא גלגלים.
מה שאני אוהב אצלם זה שהם אוהבים להכניס אנשים לצרות. שניהם ממש אוהבים לסבך אנשים.
אם פיקארד היה אמיתי, האם היה נזקק לטיפול?
כן. אני חושב שלפיקארד יש הרבה בעיות שהוא צריך לפתור. אני חושב שאם היה אמיתי היו לו ודאי בעיות סביב הנושא שהוא לא אוהב ילדים,שאין לו ילדים.
את מבינה, זה מצחיק, השאלה הזאת ממש עמוקה עבורי ואני שמח שסוף סוף שאלת אותה.
אנחנו מדברים עכשיו על פיקארד, כן, הוא הקריב את האפשרות שיהיו לו ילדים, חיי משפחה וקשרים עם נשים למען סטארפליט. והוא תמיד הרגיש לא בנוח ליד ילדים.
למה אתה חושב שזה כך?
אני לא יודע, אני באמת לא יודע למה החליטו שהדמות שלו תרגיש לא נוח סביב ילדים. הוא תמיד בקטע שלו של " אני לא אוהב ילדים". יש לו סצנה בסדרה, כשהוא מציל את הילדים מאיזשהו כוכב. אני חושב שזה בפרק 5 או 7. באופן כללי מה שקורה שם הוא שאנשי הכוכב שהם הגיעו אליו חוטפים כמה ילדים מהספינה כי אין להם ילדים משלהם, ופיקארד הולך ומציל את הילדים וכל תהליך ההצלה הזה הוא בעצם בזכותו.
וילדה אחת ניגשת אליו עם הדובי שלה ושולחת ידיה אליו ומבקשת ממנו חיבוק והוא בקטע של "אני לא מתחבק", אך לבסוף הוא מחבק אותה וזה מאוד מאוד חמוד. וזה מאוד מצחיק.
כשהייתי בסקוטלנד, באדינבורג, ובדיוק חזרתי מהופעה בתשלום כפיקארד, הלכתי בדרך חזרה מההופעה במדי הפיקארד השלמים שלי עם מזוודה ביד בנונשלנטיות מוחלטת. והתקרבתי אל קבוצה של תיירים והם פשוט עצרו במקום ובהו בי. ואני נגשתי אליהם ושאלתי אותם אם הם יודעים איך מגיעים לתחנת הרכבת, והלסת שלהם פשוט צנחה ממקומה, זה היה כל כך מצחיק. אז הלכתי לתחנת הרכבת וילדים בתחנה ראו אותי וניגשו אלי ושאלו "אפשר חיבוק בבקשה?", ואני פשוט כמעט נפלתי מרוב צחוק כי זה היה בדיוק כמו בסצנה ההיא.
מות אבי גרם לי בעצם להחליט שאני מאוד רוצה להביא ילדים לעולם.
אפשר לשאול עם מי ומתי?
עוד לא פגשתי את ברת המזל, שזה ממש חבל, אבל חשבתי שפגשתי אותה בעבר. הייתי עם מישהי במערכת יחסים ארוכה מאוד. והיא נכשלה וזה מצער. אני ממש רציתי שיהיו לי ילדים, להתחתן, להתאהב ולחיות באושר ועושר עד עצם היום הזה, אך זה לא קרה ואני מאוד עצוב על כך.
אבל, אני גבר! ואנו הגברים ברי מזל בעניין הזה – אנחנו יכולים להביא ילדים, להיות אבות בגילאים מאוחרים. אני מתכנן להביא ילדים ב3-5 שנים הקרובות ואני אהיה אדם טוב יותר בזכות זאת.
הנקודה היא, בהקשר לשאלה המקורית, שאני כן הייתי בטיפול.
למה?
הייתי ילד ביישן מאוד ולא יכולתי לתקשר עם נשים, זה פשוט לא הלך לי.
אז בעיקרון הלכתי לרופא שלי ואמרתי "אני עובר תקופה קשה ואינני מאושר, מאוד מאוד לא מאושר למען האמת."
וזה היה דבר טוב לעשות. הייתי בטיפול משך חמש שנים ומאז אני שלם עם עצמי, עכשיו בעצם אני מאושר עם עצמי. לא הייתי כאן היום לולא הטיפול, ולא הייתי מאושר אילולא הטיפול ולא הייתי מדבר איתך כאן. אז אם פיקארד צריך טיפול, אני הייתי בטיפול.
giles_inter3האם יש לך ברווז גומי?
כן, יש לי ברווז גומי! והוא ממש מקסים. אני מאוד אוהב את ברווז הגומי שלי.
יש לי הרבה ברווזי גומי, האהוב עלי ביותר הוא הברווז המקורי מ"רחוב סומסום". ברווזי הגומי האחרים שאהובים עלי הם ברווזים שמחליפים צבעים. את שמה אותם באמבטיה והם משנים צבע. מצבעים מאוד כהים לצבעים מנוגדים לחלוטין אך מאוד מאוד בהירים. יש לי ברווז סגול שהופך לוורוד בהיר. אני אוהב את ברווזי הגומי שלי.
מיהי האישה האידיאלית בעיניך?
בנעוריי הייתי מאוהב בג'ני אגיטור. היא מהממת. וגם דיאנה פיליטון, היא שחקנית בריטית, גם היא מדהימה.
האישה האידיאלית בעיניי היא הרבה דברים. היא צריכה להיות אוהבת, אכפתית, מצחיקה, אינטליגנטית, מעניינת ומתעניינת באומנות. היא צריכה להיות אקטיבית ותומכת. וחברה. סופרוומן, ואני אהיה הסופר מן שלה.
מאז הטיפול שלי השקעתי בעצמי הרבה מאוד, בהבנה וחיפוש אחר עצמי ואני לא אזרוק את כל זה לפח – אני יודע שאני רוצה אישה מאוד טובה.

ההיכרות שלי עם ג'יילס הייתה מאוד מעניינת עבורי, מרעננת וחד פעמית, ואני משוכנעת שרבים שפגשו בו מחזיקים בדעה דומה.

קישורים:

מדור הוידאו של האתר, בו תוכלו להוריד סיקורים על ג'יילס אסטון בטלוויזיה, קטעי וידאו מהאירוע ועוד.

האתר של ג'יילס – הרבה תמונות מאירועים שונים בהשתתפותו, אפשרות ליצור איתו קשר ועוד קצת.

הכתבה של זיו קיטרו, שהתפרסמה ב-ISF, ומסקרת היטב את ביקורו של ג'יילס.

קישור קצר אך מעניין – דרכו אפשר למצוא קצת מידע על ג'יילס ואפשרות ליצור איתו קשר ועוד.

כתבה אינטרנטית מושקעת על ג'יילס.

ראיון נוסף עם ג'יילס. מומלץ.

מחשבה אחת על “סטארבייס 972 מראיין את ג'יילס אסטון – מאת רונית אפטר (RoniRA)

  1. פינגבק: גרסה ערוכה ראשונה מוכנה, המשופרת נגמרה, ספוילרים ועוד | סטארבייס972 | The Last Outpost

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.