Las Vegas star trek – מאת שי פוקס

lasvegas1

מי לא רוצה לבקר במוזיאון שלם שמוקדש אך ורק למס"ב? להצטלם עם קלינגונים, לשתות Blood Wine ולהיות באמצע ההתרחשות בזמן שהבורג מתקיפים.

המאמר הבא נכתב ע"י שי פוקס, סטודנט בן 25 מחיפה.
שי ביקר בקיץ  2003 וב-2004 במוזיאון "מסע בין כוכבים" בלאס-וגאס, נוואדה וברצונו לחלוק אתכם את חוויותיו.

Las Vegas star trek, לפניכם.

lasvegas1

שי, סטודנט בן 25 מחיפה, ביקר בקיץ  2003 וב-2004 במוזיאון "מסע בין כוכבים" בלאס-וגאס, נוואדה וברצונו לחלוק אתכם  מחוויותיו.

שלום לכולם.

בקיץ 2003 ביקרתי לראשונה במוזיאון סטאר טרק שבלאס וגאס נוואדה.
בעיר זו, התוודעתי למוזיאון סטאר טרק הרשמי (היחיד בעולם!) הממוקם במלון/מרכז הכנסים "הילטון", שידוע גם כ"לאס ווגאס הילטון". מאחר ויש כמה הילטונים בלאס ווגאס היו צריכים ל"הפריד" את ההילטון הזה מהאחרים על ידי מתן תואר, וזאת מכיוון שההילטון הזה גם היה ידוע, בזמנו, כמשכנו הרשמי בלאס ווגאס של לא פחות מה"מלך" ולמי שלא הבין, הכוונה היא לאלביס פרסלי.
כמו כן התוודעתי לעיר לאס ווגאס שבפני עצמה היא מדהימה בהיצע הבילויים שבה מלבד הימורים: הופעות בסגנון ברודווי של ניו יורק רק ברמה יותר גבוהה!!! הבופטים – שהם מסעדות ה"אכול כפי יכולתך" הכי מדהימים שהייתי בהם בעולם במחיר ששווה לכל כיס, רכבות הרים, פארק מים, מלונות פאר ומלונות טובים במחירים מאוד סבירים ואפילו מלונות המפוארים ביותר שאחד יכול לאפשר להרשות לעצמו ולא לקחת משכנתא בכדי לשהות בהם לילה אחד (כמו שצריך לעשות כשיוצאים לחופשה בארץ). בנוסף לזה יש נופים עוצרי נשימה, המלונות עצמם – כאשר למלונות הגדולים יש מרכזי קניות, מסעדות ובידור ואטרקציות משלהם, וכמובן הפארקים הלאומיים של ארצות הברית כמו הגראנד קניון, זיון קניון, ברייס ועוד שהם במרחק נסיעה מלאס ווגאס. ישנם עוד המון היצע של אטרקציות, בידור וקניות.

המוזיאון של סטאר טרק הוא  פשוט חגיגה לעיניים (וגם מכה לכיס ולארנק), לכל חובבי המדע הבדיוני בכלל וסטאר טרק בפרט: לראות את כל המזכרות והסחורות כמיטב התרבות המסחרית האמריקאית.
המוזיאון מכיל דגמי ענק של ספינות מתקופת שונות של סטאר טרק של הפדרציה, ספינה קלינגונית ועוד…
המסלול בנוי לאורך ספיראלה כאשר לאורכה יש פריטים מקוריים ששימשו בצילומים של הסדרות והסרטים. כמו כן לאורך הספיראלה כתובה כל ההיסטוריה של סטאר טרק מראשיתה ועד אחרי תקופת וויאג'ר (מבחינה כרונולוגית), כך שאל דאגה, יש מספיק חומר לסדרות נוספות שאפשר לעשות… ובטוח עוד יעדכנו את ההיסטוריה בעתיד. בזמן שהולכים בספיראלה צץ פתאום לוחם קליגוני שצועק לך "Kapl`a Warrier" ("בהצלחה לך לוחם"), בורגים ופרנגים ועם כולם אפשר להצטלם בחינם!!! דבר הנדיר בארצות הברית. חלק מהדמויות נמצאים במתחם הספיראלה שזהו מתחם המוזיאון כך שצריך לשלם כדי להיכנס, דמויות אחרות יסתובבו ממש מחוץ ובצמוד למוזיאון, בבר של קוורק ובחנות המזכרות – לא חייבים לשלם את דמי הכניסה למוזיאון כדי להיכנס אליהם.
בשלב כלשהו בספיראלה גם יצלמו אתכם ואם תרצו לקראת היציאה מהמוזיאון, תוכלו לרכוש את התמונה שלכם משולבת בכל מיני אופנים כמו עם צוות הוויאג'ר, על הכסא של הקפטן בתוך ספינה לבחירתכם מתוך הסדרות ועוד. מאוד נחמד, לא זול, אבל שווה בתור מזכרת יפה.
נוסף על כך יש אפשרות ממש נחמדה שלא מפורסמת כראוי משום מה: לשלם בכניסה למוזיאון עם רכישת הכרטיס 15 דולר ואז יצלמו אותכם יושבים על גשר הפיקוד של האנטרפרייז 1701D. ממש שווה את הכסף ויכולה לצאת תמונה מדהימה בהתחשב גם שהתמונה שיציעו לכם, ערוכה דיגיטאלית כפי שהזכרתי קודם, עולה בערך 20 דולר. אני עשיתי את שתי האפשרויות , שתיהן נחמדות אבל תמונה אמיתית על גשר הפיקוד הכי שווה לפי דעתי.

בנוסף ניתן להצטלם לקטע וידיאו שיערכו אותו כך שיראה כאילו שאתם משתתפים בפרק של סטאר טרק ואם החלטתם ללכת על כל הקופה ובאמת רציניים, ניתן להתחתן על גשר הפיקוד של האנטרפרייז כאשר המחתן יכול להיות קצין פדרציה, קלינגוני, וולקני וכו'. במקרה שבחרתם מחתן קלינגוני, המחתן גם יגיד לכם בהצלחה, יזכיר לכם לחדד את הבטלא`ת והשיניים ולהרוס לחלוטין את החדר בו אתם לנים בווגאס במהלך מימוש הנישואים.
בסוף המוזיאון יש כמובן חנות מזכרות מדהימה, בה כל אחד יכול למצוא משהו שהוא יאהב וגם יוכל להרשות לעצמו מבחינה כספית: מחזיקי מפתחות, חולצה של בוגרי האקדמיה של הפדרציה ועוד המון המון דברים. ממש כל מה שרק אפשר לחשוב עליו. תוך כדי הקנייה מסתובבים סוחרים (פרנגים) המציעים סחורות ומעודדים אותך לקנות עוד ועוד. הם אפילו יציעו לך סחר חליפין תמורת בני משפחתך או מלווך במוזיאון. בסוף חנות המזכרות, ישנו בר שנקרא הבר של קוורק על שם הבר של הפרנגי מהסדרה חלל עמוק 9.
לא ניסיתי לאכול או לשתות שם עדיין, אך כולי תקווה שאזכה לעשות זאת בביקורי הבא בווגאס. שמעתי שכדאי לנסות את הבר או לקנות את היין הקלינגוני "Blood Wine" או משקה שיכר רומולאני.
כמו כן עצם האכילה בבר היא חוויה מאוד נעימה, כשיגישו לך את מנת ה-"Warp Core Breach" או מנות אחרות עם שמות הלקוחים ממילון המושגים של הסידרה.
שמעתי שה-"Warp Core Breach" מאוד מומלץ…. לא ניסיתי אותו לצערי כי הוא היה אלכוהולי ואני נהגתי.

אני אישית ממליץ לבוא בבוקר בפתיחת המוזיאון, זאת מאחר שעל אף שהייתי בטוח שאבלה שם רק שעתיים-שלוש, יצא שביליתי שם זמן רב יותר מאחר והמוזיאון באמת מרשים ונאה. בפועל, יצא
שביליתי שם 5 או 6 שעות בגלל שכל טרקי אמיתי פשוט יהיה בעננים ויתלהב, יקרא את רוב או כל ההיסטוריה של סטאר טרק ויצטלם עם הניצבים ועם הפריטים ששמו במוזיאון שהיו בסדרות והשתמשו בהם וכמובן גם תפגשו חובבי סטאר טרק כמוכם וזה ממש כיף ומהנה לדבר ולפגוש אותם.

לפיכך, אל תבנו על הקצאת זמנים כאשר אתם שם (ייקח לכם יותר זמן למצוא ולהחליט מה לקנות). לא בגלל שאין מה לקנות אלא בגלל שאם תקנו כל מה שתרצו שתאהבו שם פשוט תפשטו את הרגל.
כשאני הייתי שם, היה "RIDE" שנקרא "מפגש עם קלינגונים" שהיה מאוד נחמד כאשר במהלכו אתם ממש עולים לגשר הסיפון של האנטרפרייז D1701- USS ויותר מכך לא אספר.

בקיץ שעבר (2004( שוב הייתי בארצות הברית, פעם שנייה בתור מדריך במחנה קיץ בארצות הברית, ולמרות שמאוד רציתי ללכת לכנס שהתקיים בתחילת אוגוסט לא התאפשר לי לצאת  אליו.
לאחר שסיימתי את המחנה, דבר ראשון טסתי ללאס ווגאס כדי להנות ממנה וגם שוב מהמוזיאון של סטאר טרק, בו הייתה אטרקציה חדשה שנפתחה באפריל השנה שנקראית BORG INVATION 4D
אשר חיכיתי לה עוד משנה שעברה וחשבתי להגיע אליה השנה… הציפיות שלי מהאטרקציה החדשה היו מאוד גבוהות, עד כדי כך שחששתי שאולי הן גבוהות מדי ואז אני אתאכזב. אבל התבדיתי והאטרקציה החדשה סיפקה את  הסחורה מעל ומעבר, או פשוט אפשר לומר שהיא הייתה מדהימה!!! פשוט חובה לכל חובבי סטאר טרק באשר הם.
אז ככה, הגעתם לחווית הבורג, אתם נכנסים לתחנת חלל חדישה וניסיונית של הפדרציה, שמבצעת ניסוי מסווג ביותר ואז הבורג מגיעים ו… תצטרכו להגיע לשם כדי לחוות את החוויה.
לא אוכל לספר לכם עוד הרבה ממה שמתרחש באטרקציה, כי זה דבר שצריך לחוות, אבל אני יכול להגיד לכם שזה שווה כל סנט. פגשתי שם אנשים שלא כל כך הכירו את הז'אנר של סטאר טרק או היו אוהדים ממוצעים ומטה ואפילו הם נהנו מאוד ויצאו עם חיוך ענק מהאטרקציה.

אני מקווה שייצא לי בקיץ הבא לטייל שוב בארצות הברית וגם בווגאס, בתקווה שאני אצליח להגיע לשם בזמן כנס הסטאר טרק שמתרחש בתחילת אוגוסט כל שנה.
במידה ואהיה שם אמשיך לשתף אתכם בחוויות.
מקווה שנהניתם לקרוא.

תמונות שלי מהמוזיאון ועוד ניתן לראות בקישור הבא.

שלכם
שי פוקס

מוזמנות ומוזמנים להגיב:

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.